Arefe Günü Borsa Açık Mı? | 12 Mayıs 2021 Borsa İstanbul

Milyonlarca borsa yatırımcısı 12 mayıs 2021 arefe günü borsa açık mı sorusu ile aramalar yapıyor. Özellikle borsa ve hisse sermayeciliğine yeni atılmış olan yatırımcılar tarafından en popüler sorrulardan biri haline gelmiş durumda.

Bu yıl itibariyle ramazan bayramı arefesi 12 Mayıs 2021 tarihine denk geliyor. Borsa İstanbul’da yatırım yapmayı hedefleyen kullanıcılar arama motorlarını bir hayli bunaltıyor. Her yıl hangi günler borsa kapalıdır sorusunun cevabını borsa istanbul sitesinden paylaşıyor. 

Dilerseniz beraber 12 mayıs 2021 arefe günü borsa açık mı, arefe günü borsa kaça kadar açık, borsa istanbul arefe günü açık mı, arefe günü borsa kaçta kapanıyor, bayramda borsa açık mı ve 12 mayısta borsa açık mı sorularını cevaplayalım.

Borsa İstanbul 12 Mayıs 2021 Arefe Günü Açık Mı?

Arefe günü borsa açık mı diye soracak olursanız; Borsa İstanbul, Ramazan Bayramı arefesinde 12 Mayıs 2021 günü açık olacak. Milyonlarca yatırımcının merak ettiği bu soru, Borsa İstanbul’un resmi internet sitesi üzerinden cevaplanırken, konu ile ilgili farklı detaylar verilmedi.

Her yıl arefe günü açık olan Borsa İstanbul, 2021 yılında arefe günü yarım gün hizmet verecektir. Bu nedenle yatırımlarınızı ve hisse alış satış işlemlerinizi bu hususu dikkate alarak takip etmenizde fayda vardır.

Arefe Günü Borsa Kaçta Kapanıyor?

Arefe günü yarım gün açık olacak olan Borsa İstanbul, saat 13:00 itibari ile kapanacak. Bu süre zarfında hisse alış ve satış işlemlerinizi yapabilirsiniz. Saat 13:00 itibariyle yaklaşık 9-10 gün kapalı kalacak olan borsadaki hareketlilik herkesi meraklandırıyor.

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre; 12 Mayıs 2021 Çarşamba Ramazan Bayramı Arefe günü saat 13:00’e kadar hisseler borsada işlem görmeye devam edecek, ardından uzun bir süre borsa kapalı kalacaktır.

Ramazan Bayramında Borsa Açık Mı? 2021

Borsa İstanbul, 2021 yılı ramazan bayramında 13 Mayıs 2021 Perşembe, 14 Mayıs 2021 Cuma, 15 Mayıs 2021 Cumartesi günleri kapalı kalacaktır. Arefe günü borsa açık mı diye soran yatırımcılar için ise; Sadece arefe günü yarım gün saat 13:00’a kadar açık kalacak olan Borsa İstanbul, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramda kapalı olacaktır.

Borsa ve forex ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir konu var ise; finans kategorimize göz atabilir ya da yorum kısmını kullanarak bize sorabilirsiniz.

Yorum yapın