Finans

Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları

Bankaların POS cihazı komisyon oranları değişkendir. Öncelikle POS cihazı, banka veya kredi kartı sayesinde herhangi bir yerden alışveriş yapmanızı sağlar. İngilizce bir terim olarak açılımı ‘Point Of Sale’dir. Türkiye’de çok yaygın bir şekilde kullanılan POS cihazları için çoğu zaman en uygun POS komisyonu hangi bankada gibi sorular aktarılmaktadır.

 Çünkü tüketiciler yapacakları işlemlerde daima az komisyon ödemek ister. Şimdi bankaların POS komisyon oranlarını sizlerle paylaşırken en çok tercih edilen özel ve kamu bankalarının bilgilerini de aktarıyor olacağız.

POS Komisyonu Ne Demek?

POS komisyonu, bu cihazlardan banka kartı ya da kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde bankaya otomatik olarak ödenen miktar anlamına gelir. 

Ek gider olarak adlandırılan ve az bir miktarda olan komisyon ücreti bazen büyük rakamlara ulaşabilir. Bu nedenle en uygun POS komisyonu hangi bankada sorusu da sık sık gündeme gelmektedir. 

Finansal işlemlerini bankalar sayesinde gerçekleştiren kişiler, maliyetlerini en aza indirmek için bu oranlara dikkat etmelidir.

pos cihazı komisyon oranları 2021

Halkbank Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Halkbank’ta 3 farklı POS Seçeneği vardır. Taksitli işlemler ve peşin işlemler gibi paket tercihine göre farklı oranları alınır. Bu nedenle bankaların POS cihazı komisyon oranları konusunda Halkbank ile irtibata geçerek tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları 2021

Ziraat Bankasında da birden farklı oran söz konusudur. Tercih edilecek pakete göre bu oranlar değişir. Peşin tarife veya taksitli tarife gibi özel seçenekler sunan Ziraat Bankasında ciro 50 bin liraya kadardır. Yani komisyon oranları ciro limitine göre geçerlidir.

Garanti BBVA POS Cihazı Komisyon Oranları 2021

Garanti BBVA’da işlem maliyetine göre en düşük yüzde 1.1, en yüksek yüzde 2.5 arasında komisyon oranı bulunmaktadır.

İş Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları 2021

İş Bankasından avantajlı pos cihazı almak isteyenler öncelikle banka şubelerine başvurmalıdır. Komisyon oranları son derece uygun olan bu bankanın web sayfasından da başvuru yapılabilir.

QNB Finansbank POS Cihazı Komisyon Oranları 2021

Kişiye özel pos komisyon oranı sunan bu bankanın standart tarifeleri de ulunuyor. Ayrıca kullanılacak pos cihaz türüne göre komisyon oranları belirlenmektedir. Örneğin Dial-up adı verilen pos cihazı, telefonla internet üzerinden satış yapabilmenizi sağlar. İnternet alt yapısı kullanmadan hizmet almak isteyenler de bu cihazı kullanabilir.

bankaların pos cihazı komisyon oranları 2021

Vakıfbank POS Cihazı Komisyon Oranları

Bankaların POS cihazı komisyon oranları arasında Vakıfbank da merak ediliyor. Yüzde 1.5 ile yüzde 5.2 arasında değişen pos cihazı komisyon oranları hem alışveriş hacmi hem de yapılacak taahhüt ile değişiklik gösterebilir.

Diğer bankaların POS cihazı komisyon oranları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

·        Akbank komisyon oranı – Paket aşımında yüzde 3.

·        Türkiye Ekonomi Bankası komisyon oranı – Paket aşımında yüzde 2.90, 100 bin liraya kadar ciro limiti.

·        Yapı Kredi komisyon oranı – 1.500 TL’ye kadar komisyon ücreti alınmaz.

·        Denizbank komisyon oranı – Müşterilere özel fırsatlarla sunulmaktadır.

Siz de size uygun pos cihazını seçerek ticari faaliyetinizi güçlendirebilirsiniz. Henüz devam eden bir kredinizden dolayı pos cihazı temin edemiyorsanız krediyi erken kapatmak hakkındaki makalemizi okuyarak kredi notunuz etkilenmeden pos cihazı sahibi olabilirsiniz.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Geri bildirim: Şirket Açmadan Fatura Kesmek | Serbest Meslek Makbuzu 2021
  2. Çok sağolun, çok güzel bir yazı. Diğer içeriklerinizi de bekliyorum, başarılarınızın devamını dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu