Binance Borç Verme | Kilitli ve Esnek Birikimler İle Risksiz Kazanç 2021

Paylaş

Binance borç verme olgusunu coinlere de taşıyarak kripto para dünyasını hayatımıza entegre etmeye devam ediyor. Alım satım işlemlerinin yanı sıra lending sistemi aracılığıyla artık vadeli olarak para kazanabileceksiniz. Peki bu binance borç verme de neyin nesi? Lending ile nasıl para kazanılır gibi sorularınızın cevabı makalemizin devamında…

Binance, gerçek hayatta sıkça başvurduğumuz borç verme ve borç alma olayını kripto paralara da yansıttı. Binance borç verme mantığını benzetecek olursak; bankaların vadeli mevduat hesaplarını göz önüne alabiliriz. Aynı mantık ile çalışan binance, kullanıcılarının coinlerini alarak farklı kullanıcılara satıyor. Bu işlemler karşılığında vadeli olarak ödeme yapıyor.

Binance Borç Verme Nedir? 

Binance borç verme, bankaya yatırılan paranın faiziyle size geri dönmesi ile aynı olaydır. Tek fark olarak fiziksel paralar yerine kripto paralar işlem görmektedir. Üstelik birçok kripto parayı seçerek farklı faiz oranlarında para kazanabilirsiniz.

Binance borç verme işlemi yaparken borsada yer alan BTC, BNB, THT ve BUSD, kripto paralar arasında borç verme açısından en mantıklı coinler olarak görülüyor. Farklı faiz oranlarına sahip bu coinleri borç vererek, marjin alım satımı yapan kullanıcıların kârına ortak olabilirsiniz.

binance borç verme nedir

Binance borç verme işleminde herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bankaların vadeli mevduat hesaplarında faize yatırılan paralar ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Faiz oranları her coinde farklılık göstermektedir.

Binance borç verme işleminin alternatif yolları vardır. Bunlardan biri esnek birikim diğeri ise; kilitli birikimdir. Esnek birikim günlük olarak kârınızı hesabınıza yansıtırken kilitli birikim ise; belirlenen vade sonunda kârınızı binance spot cüzdanınıza yansıtır.

Binance Esnek Birikim Nedir?

Esnek birikim, faize yatırdığınız coinden elde ettiğiniz kârın günlük olarak hesabınıza yansıdığı borç verme sistemidir. Binance esnek birikim modelinin avantajları bununla da sınırlı kalmayarak; istediğiniz an yatırdığınız coini hesabınıza geri çekmenize imkan tanımaktadır.

Binance esnek birikim modelinde bulunan coin varlıklarınız anlık olarak bozdurulabilmektedir. Tabii ki bu kolaylıkların bir de olumsuz yönü mevcuttur. Kilitli birikim hesaplarında faiz oranları %5 – %10 arasında değişiklik gösterirken esnek birikim hesaplarında bu oran %1 – %2 bandına gerilemektedir.

Esnek birikim, yatırım yapacak kadar parası olan ve risk almayı sevmeyen kişiler için ideal bir yatırım modelidir. Alım satım yaparak risk almak istemiyorsanız coinlerinizi faize yatırmak en kolay para kazanma yöntemlerinden biridir.  

binance borç verme esnek birikim ve kilitli birikim farkları

Binance Kilitli Birikim Nedir?

Binance kilitli birikim, esnek birikim modelinden farklı olarak belirli bir süre boyunca borç verdiğiniz birikim modelidir. Esnek birikim modelinde günlük olarak kârınız hesabınıza yansıtılırken kilitli birikimde ise; belirlenen vade sonunda kârınız cüzdanınıza aktarılmaktadır.

Binance borç verme sırasında kilitli birikim modelini kullanırsanız elde edeceğiniz faiz kârı artış göstermektedir. Kilitli birikimlerde %5 – %10 arasında kâr elde edebilirsiniz. 7 gün, 14 gün, 30 gün veya 90 gün vade seçenekleri ile lending sayesinde yatırdığınız parayı yüksek oranlarla geri alabilirsiniz.

Lending yani borç verme sistemini kullanırken sınırlı kripto paralar ile yatırım yapabilirsiniz. Bunlar USDT, BUSD,USDC’dir. Kilitli birikimler sayesinde kripto coinlerinizi garanti altında tutabilirsiniz. Belirlenen vade sonunda başlangıçta belirlenen faiz oranı kapsamındaki kârınız hesabınıza yansır. 

Binance Borç Verme Nasıl Yapılır?

Binance borsasında borç vermek oldukça basit bir iştir. Hem mobil uygulama hem de web sitesi aracılığıyla saniyeler içerisinde risksiz bir yatırım yapabilirsiniz. 

  • Binance borsasında borç vermek için öncelikle Binance hesabınıza giriş yapmalısınız. 
  • Ardından mobil uygulamada “Kazan” sekmesine tıklayarak yatırım yapacağınız coini seçebilirsiniz. 
  • Vadeli gün sayısı ve yatırım yapacağınız miktarı belirledikten sonra yatırım yapmak 5 saniyenizi alacaktır.

Yatırımınızı yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şey Binance spot cüzdanınıza yansıyan kârınızı kontrol etmek olacaktır. Risksiz yatırım arayan garantici biriyseniz binance borç verme tam da size göre!

binance borç verme riskli midir

Binance Borç Verme Riskli midir?

Binance borç verme, kripto paralarda düşüş yaşansa dahi kârınızı garanti altına almaktadır. Lending sistemindeki faiz oranları son 7 günlük faiz oranı baz alınarak yapılmaktadır. Kripto paraların yükseliş yaşadığı dönemlerde borç vermeniz sizin açınızdan daha kârlı olacaktır.

Borç verme sayesinde alım satıma oranla belki daha düşük kazanç elde edeceksiniz ama kesinlikle paranızı garanti altında tutacaksınız. Bu sayede zarar etme şansınızın kalmadığı gibi borsaya da hareketlilik kazandırıyorsunuz.

Yukarıda değinilen tüm bilgiler yatırım tavsiyesi olmamak ile birlikte bilgilendirme amaçlı yazılmış paragraflardır. Binance borç verme hakkında daha fazla soru ve sorununuz mevcut ise; finans kategorimize yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

İlgini Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir