(ÇÖZÜLDÜ) Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası | E-Başvuru (E-Devlet)

Paylaş

E-Devlet üzerinden yapılan e-başvurular sonucunda birçok kişi çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası alıyor. Coronavirüs tedbirleri kapsamında bu hatayı çözmeden sokağa çıkma yasağından muaf olamıyorsunuz. Bu nedenle birçok çalışan, işyeri sahibi, firma sahibi, şirket yetkilisi, şirket ortağı, işveren ve iş sahibi mağdur olmuş durumda.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağkur ve E-Devlet sistemi arasındaki entegrasyona bağlı olarak tüm çalışanlar ve işyeri yöneticileri e-başvuru üzerinden çalışma izin belgesi alabiliyor. Tabii ki yeni uygulamaya konan sistemde bir takım hatalar bulunuyor. Öncelikle izin belgesi nasıl alınır sorusuna cevap arayan çalışanlar, şu anda da çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasından dolayı e-başvuru sistemi üzerinden izin belgesi alamıyor.

çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası çözümü

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan e-başvurularda şirketinizin adresinin bulunamama sebebi nace kodundan ve güncel olmayan SGK işyeri kayıtlarından kaynaklanmaktadır. Birçok işyerinin SGK kaydında adresi güncel değil, eklenmemiş veya ulaşılamıyor hatası mevcuttur. Bu nedenle sorunumuzun çözümü adına en kısa yol SGK aracılığıyla işyeri adresimizi güncellemek olacaktır.

Çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası tamamen Sosyal Güvenlik Kurumu’nda bulunan işyeri adres kayıtları ile alakalıdır. Bu nedenle şirket çalışanıysanız bu durumda sizinle alakalı bir çözüm bulunmuyor. Çünkü şirket yetkilisi, şirket sahibi, işyeri sahibi, firma sahibi, şirket ortağı, işveren ve iş sahibi olmadığınız takdirde Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında herhangi bir güncelleme yapamazsınız.

Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Çalışan olarak çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözmek için yapabileceğiniz tek çözüm, şirket sahibini veya muhasebe birimine ulaşım sağlayarak bu yöntemi uygulamaları olacaktır. Ancak şirket yetkilisi iseniz; Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla işyerinizin nace kodunu sorgulayabilir, işyeri adresini güncelleyebilir ve çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz.

Şirket yetkilisi olarak adres hatası almak istemiyorsanız uygulamanız gereken adımlar son derece basittir. Sosyal Güvenlik Kurumu şifrenizi bilmeniz çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözmek adına yeterli olacaktır.

şirket adres bilgileri güncelleme sgk

Peki bu şirket adresi nasıl güncellenir?

 • Ulusal Adres Veritabanı Sistemi’ne giriş yapmak için (UAVS) kullanıcı adı, işyeri şifresi, sistem şifresi ve güvenlik kodunu yazarak giriş butonuna tıklıyoruz.
 • Açılan ekrandaki üst menüden “Adres Güncelleme (Adres Değişikliği)” sekmesine tıklıyor ve güncellemek istediğimiz adresimizi giriyoruz.
sgk adres güncelleme

Bu adımları eksiksiz yerine getirdiğiniz takdirde ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Dilerseniz SGK İl Müdürlüklerini arayarak adresinizi teyit edebilir, herhangi bir hata ile karşılaşırsanız  sistemdestek@sgk.gov.tr adresine mail atarak teknik destek alabilirsiniz.

Şirket adresini değiştirmediğiniz takdirde hem ceza ile karşı karşıya kalabilir hem de çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözüme kavuşturamazsınız. Sokağa çıkma yasağı kapsamında muaf tutulan iş kollarından birine sahip olsanız da ne şirket sahipleri ne de çalışanlar adres güncellemesi yapmadan e-devlet aracılığıyla alınan e-başvurulardan yararlanamayacaktır.

İlgini Çekebilir...

13 Yorumlar

 1. Fırat dedi ki:

  Ben işe 30.04.2021 tarihinde başladım lakin ben görev belgesini alamadım hala diğer çalışan arkadaşlarım aldı bende sürekli çalıştığınız iş adresi bulunamadı diyor bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba

 2. suleyman dedi ki:

  değiştirdik burdan ne zaman geçer sisteme acaba 3 mayıs 22:00 da değiştirdim

 3. resul dedi ki:

  Merhaba yeni tam bi ay önce iş değiştirdim sistem onay veriyor ama eski çalıştığım yer çıkıyor sigortada suan çalıştığım yer görünüyor ama sistem güncellenmeiyor 4-5 defa onaylanan başvurum var ama eski çalıştığım yerden çıkıyor. nasıl çözülür şuan çalıştığım yerden manuel olarak aldım.

  • Bizesorarsan.com dedi ki:

   Merhaba Resul Bey,

   Yeni işveren tarafından sigorta priminiz henüz yatırılmadığı için sisteme yansımaz. Bu nedenle şirketiniz muhasebesi ile görüşerek manuel belge düzenlenmesini ve akabinde sigorta primi yatırılmasını isteyebilirsiniz.

 4. aynur tekelioğlu dedi ki:

  çalıştığım işyerinde herkes aldı ben alamadım. Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası alıyorum. aşka çözüm yolu yok mu?

  • Bizesorarsan.com dedi ki:

   Merhaba Aynur Hanım,

   Diğer çalışanlar alabildiğine göre şirketinizin nace kodu ve adresinde herhangi bir problem yok.
   Son zamanlarda iş değişikliği yapmadıysanız tekrar tekrar denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle gece yarıları yoğunluğun az olması sebebiyle daha kolay erişebilirsiniz.

 5. Kaya dedi ki:

  Harika bir çözüm yolu önermişsiniz ancak bir sorum var. Çalışanı olmayan, sahibi ve yöneticisi de Bağkur’lu olan bir kişi nasıl yapacak? SGK ile ilişiği yok ve haliyle burada güncelleme yapabileceği bir kaydı ya da parola vs giriş bilgileri yok… Var mı bir öneriniz?

  • Bizesorarsan.com dedi ki:

   Merhaba Kaya Bey,

   Şirket sahipleri imza sirküleri ve ek-2’deki görev belgesini yanında taşıyarak muafiyete tabi olmaktadır. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre yakın zamanda Bağkur kayıtları da e-başvuru sistemine dahil edilecek. Dahil edilene kadar bahse konu belgeler ile muafiyet tanınıyor.

 6. eyüp diker dedi ki:

  şu ana kadar bildiğim kadarıyla bu durum 4.ayda işe girenlerde oluyor. alo 170’i aradığımızda ”sgk bilgileriniz gizli olduğu için görev belgesini alamıyorsunuz’ diye cevap verdiler…
  Bugün sgk’ya gidip bilgilerimi açık hale getirme dilekçesi vereceğim. bakalım sorun nereden kaynaklanıyor.

 7. ahmet ayan dedi ki:

  kaç gündür uğraşıyordm çözüldü sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir