Gündem

(ÇÖZÜLDÜ) Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası | E-Başvuru (E-Devlet)

E-Devlet üzerinden yapılan e-başvurular sonucunda birçok kişi çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası alıyor. Coronavirüs tedbirleri kapsamında bu hatayı çözmeden sokağa çıkma yasağından muaf olamıyorsunuz. Bu nedenle birçok çalışan, işyeri sahibi, firma sahibi, şirket yetkilisi, şirket ortağı, işveren ve iş sahibi mağdur olmuş durumda.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağkur ve E-Devlet sistemi arasındaki entegrasyona bağlı olarak tüm çalışanlar ve işyeri yöneticileri e-başvuru üzerinden çalışma izin belgesi alabiliyor. Tabii ki yeni uygulamaya konan sistemde bir takım hatalar bulunuyor. Öncelikle izin belgesi nasıl alınır sorusuna cevap arayan çalışanlar, şu anda da çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasından dolayı e-başvuru sistemi üzerinden izin belgesi alamıyor.

çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası çözümü

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan e-başvurularda şirketinizin adresinin bulunamama sebebi nace kodundan ve güncel olmayan SGK işyeri kayıtlarından kaynaklanmaktadır. Birçok işyerinin SGK kaydında adresi güncel değil, eklenmemiş veya ulaşılamıyor hatası mevcuttur. Bu nedenle sorunumuzun çözümü adına en kısa yol SGK aracılığıyla işyeri adresimizi güncellemek olacaktır.

Çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatası tamamen Sosyal Güvenlik Kurumu’nda bulunan işyeri adres kayıtları ile alakalıdır. Bu nedenle şirket çalışanıysanız bu durumda sizinle alakalı bir çözüm bulunmuyor. Çünkü şirket yetkilisi, şirket sahibi, işyeri sahibi, firma sahibi, şirket ortağı, işveren ve iş sahibi olmadığınız takdirde Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında herhangi bir güncelleme yapamazsınız.

Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Çalışan olarak çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözmek için yapabileceğiniz tek çözüm, şirket sahibini veya muhasebe birimine ulaşım sağlayarak bu yöntemi uygulamaları olacaktır. Ancak şirket yetkilisi iseniz; Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla işyerinizin nace kodunu sorgulayabilir, işyeri adresini güncelleyebilir ve çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz.

Şirket yetkilisi olarak adres hatası almak istemiyorsanız uygulamanız gereken adımlar son derece basittir. Sosyal Güvenlik Kurumu şifrenizi bilmeniz çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözmek adına yeterli olacaktır.

şirket adres bilgileri güncelleme sgk

Peki bu şirket adresi nasıl güncellenir?

 • Ulusal Adres Veritabanı Sistemi’ne giriş yapmak için (UAVS) kullanıcı adı, işyeri şifresi, sistem şifresi ve güvenlik kodunu yazarak giriş butonuna tıklıyoruz.
 • Açılan ekrandaki üst menüden “Adres Güncelleme (Adres Değişikliği)” sekmesine tıklıyor ve güncellemek istediğimiz adresimizi giriyoruz.
sgk adres güncelleme

Bu adımları eksiksiz yerine getirdiğiniz takdirde ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Dilerseniz SGK İl Müdürlüklerini arayarak adresinizi teyit edebilir, herhangi bir hata ile karşılaşırsanız  sistemdestek@sgk.gov.tr adresine mail atarak teknik destek alabilirsiniz.

Şirket adresini değiştirmediğiniz takdirde hem ceza ile karşı karşıya kalabilir hem de çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı hatasını çözüme kavuşturamazsınız. Sokağa çıkma yasağı kapsamında muaf tutulan iş kollarından birine sahip olsanız da ne şirket sahipleri ne de çalışanlar adres güncellemesi yapmadan e-devlet aracılığıyla alınan e-başvurulardan yararlanamayacaktır.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Ben işe 30.04.2021 tarihinde başladım lakin ben görev belgesini alamadım hala diğer çalışan arkadaşlarım aldı bende sürekli çalıştığınız iş adresi bulunamadı diyor bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba

  1. Merhaba Fırat Bey,

   Şirketiniz tarafından sigorta prim ödemesi yapılmadığı takdirde e-başvuru sistemine yansımayacaktır.

   1. saçma değil mi bu sigorta başlamış iş girişi yapılmış yasaktan da muaf bir yerde çalışıyorum ama mutlaka prim ödemem lazım.prim ödemenin belli bir günü var süresi var belki pandemiden dolayı sıkıntı var şimdi belge alamayıp çalışamıcakmıyım?

  1. Merhaba Süleyman Bey,

   Bu konuda herhangi bir bilgimiz olması maalesef mümkün değil.

 2. Merhaba yeni tam bi ay önce iş değiştirdim sistem onay veriyor ama eski çalıştığım yer çıkıyor sigortada suan çalıştığım yer görünüyor ama sistem güncellenmeiyor 4-5 defa onaylanan başvurum var ama eski çalıştığım yerden çıkıyor. nasıl çözülür şuan çalıştığım yerden manuel olarak aldım.

  1. Merhaba Resul Bey,

   Yeni işveren tarafından sigorta priminiz henüz yatırılmadığı için sisteme yansımaz. Bu nedenle şirketiniz muhasebesi ile görüşerek manuel belge düzenlenmesini ve akabinde sigorta primi yatırılmasını isteyebilirsiniz.

 3. çalıştığım işyerinde herkes aldı ben alamadım. Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı Hatası alıyorum. aşka çözüm yolu yok mu?

  1. Merhaba Aynur Hanım,

   Diğer çalışanlar alabildiğine göre şirketinizin nace kodu ve adresinde herhangi bir problem yok.
   Son zamanlarda iş değişikliği yapmadıysanız tekrar tekrar denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle gece yarıları yoğunluğun az olması sebebiyle daha kolay erişebilirsiniz.

 4. Harika bir çözüm yolu önermişsiniz ancak bir sorum var. Çalışanı olmayan, sahibi ve yöneticisi de Bağkur’lu olan bir kişi nasıl yapacak? SGK ile ilişiği yok ve haliyle burada güncelleme yapabileceği bir kaydı ya da parola vs giriş bilgileri yok… Var mı bir öneriniz?

  1. Merhaba Kaya Bey,

   Şirket sahipleri imza sirküleri ve ek-2’deki görev belgesini yanında taşıyarak muafiyete tabi olmaktadır. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre yakın zamanda Bağkur kayıtları da e-başvuru sistemine dahil edilecek. Dahil edilene kadar bahse konu belgeler ile muafiyet tanınıyor.

 5. Malesef bu da işe yaramadı. Dediklerini harfiyen yaptık. Yakalanmamak için dua edeceğiz heralde.

 6. şu ana kadar bildiğim kadarıyla bu durum 4.ayda işe girenlerde oluyor. alo 170’i aradığımızda ”sgk bilgileriniz gizli olduğu için görev belgesini alamıyorsunuz’ diye cevap verdiler…
  Bugün sgk’ya gidip bilgilerimi açık hale getirme dilekçesi vereceğim. bakalım sorun nereden kaynaklanıyor.

 7. Merhaba,
  Sisteme giriş yaptığımda “Ulusal Adres Veri Tabanında işyerinin adres bilgilerine ulaşılamamıştır seçeneğini işaretlediniz.” uyarısı çıkıyor ve bana hiç bir şey yaptırmıyor. Ne yapmam gerek?

 8. şirket ortaklarına izin belgesi cıktı fakat sigortalı personele bir türlü çıkaramadık. hep karsımıza iş yeri adres bilgilerine ulasılamadı hatası cıkıyor. adresi kontrol ettim adreste güncel.

 9. Merhaba;
  412002 nace kodlu işyeri sahibiyim personelimin tamamına e başvurudan belge aldık ancak bana bağkurlu olduğum için bugüne kadar belge alamamıştık şimdi çevremdeki bağkurlu ların aldığı ve benim hala çalıştığınız işyeri bilgilerine ulaşılamıyor hatası aldığımı farkettim. Bağlı bulunduğumuz sağlık güvenlik merkezine ne gittik gerekli adres güncellemimizi yaptık ancak hala aynı hatayı alıyoruz ÇALIŞTIĞINIZ İŞYERİ BİLGİLERİNİZE ULAŞILAMIYOR hatası varmı bir öneriniz?

 10. emekli şirket sahibiyim (sgk dan emekli oldum),çalışan personelin hepsine e devletten belge alabildik ama ben kendime alamıyorum
  inşaat taahhüt ve ticaret ltd.şti
  nace kodumuz büyük çaplı renavasyon işleri ve çok tehlikeli riskli iş kolunda

  1. aynı zamanda dediğiniz adres güncellemesi yaptım fakat hata aynı
   Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı….
   ama dediğim gibi 7 personele belge aldım e devletten

 11. 2haziranda eski işyerimden ayrıldım 14 haziranda yeni işime başladım ama hâla çalışma belgesine başvurduğumda sigorta girişlerim yapılmasına rağmen belgede eski firmanın ismi çıkıyor nasıl çözebilirm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu