EBA Canlı Ders Hata ve Kesin Çözümleri [Görsel Anlatım]

Share

Yeni nesil öğretim sistemi olan EBA uygulaması hayatımıza girişi ile birlikte birçok kullanıcının EBA canlı ders hata çözümü arayışına girmesine neden oldu.

Ülkemiz ve dünya genelinde etkisini sürdürmekte olan Covid-19 virüsü nedeni ile ülke çapında eğitim ve öğretime ara verildi. Etkin eğitim hayatının devamlılığı açısından atılan adımlardan biri olan EBA canlı ders uygulaması öğrencileri sanal dünya ile buluşturdu. Bu buluşmanın öğrenciler açısından büyük bir kolaylık olacağı düşünülse de; azımsanamayacak sayıda öğrencinin EBA hataları ile boğuştuğu görülüyor.

Öğrenci ve velilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmak adına EBA hataları çözme ve EBA Canlı Ders problemleri gibi konularda açıklayıcı bir makale hazırladık.

EBA Canlı Ders Hata Türleri

EBA Canlı Ders sistemi uzun süredir piyasada olmasına rağmen böylesine aktif kullanıldığı bir dönemle karşı karşıya kalmamıştır. Gündeme bu denli hızlı girişi beraberinde hataları da getirmesine rağmen bu sorunları yardımımız ile kısa sürede aşabileceksiniz.

 • EBA The Error Code 10429 Is Not Defined Hatası
 • EBA SDK Init Failed-14 Hatası
 • EBA Error Type: LastErrorType_Auth Hatası
 • EBA api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası
 • EBA msvcp140.dll Hatası
 • EBA vcruntime140.dll Hatası

Yukarıdaki hatalardan herhangi birisi ile karşı karşıya kaldıysanız endişelenmenize gerek yok. Bahsettiğimiz adımları doğru uyguladığınız takdirde dakikalar içerisinde bu sorunları çözüme kavuşturacaksınız.

Tüm hata çözümlerini uygulamadan önce virüs programınızın kapalı olduğundan emin olunuz.

eba canlı ders error code

EBA Canlı Ders The Error Code 10429 Is Not Defined Hatası Çözümü

Kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlere göre The Error Code 10429 hatası en çok karşılaşılan problemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Canlı derslerden geri kalmamak istiyorsanız EBA The Error Code 10429 Hatası Çözümü başlıklı makalemizi inceleyebilir veya okumaya devam edebilirsiniz.

Hatamızı çözmek için EBACanliDers.exe uygulamasını kaldırıp kurmanıza gerek yok.

The Error Code 10429 Hatası halihazırda çalışan EBACanliDers.exe uygulaması bulunduğundan dolayı karşımıza çıkabileceği gibi tarayıcınızdan gerekli izinleri alamıyor olmasından da kaynaklı olabilir.

 • Öncelikle bilgisayarımızda aktif olarak çalışan virüs programı olup olmadığını kontrol ediyoruz. Mevcut ise; virüs programımızı bir süre devre dışı bırakarak virüs taraması yapmasını engelliyoruz.
eba canlı ders hata windows defender
 • Bilgisayarınızda virüs programı bulunmuyorsa Windows Defender ayarlarını resimde görüldüğü şekilde düzenliyoruz. (Windows 8 ve Windows 10 için geçerlidir)
görev yöneticisi
 • CTRL+Alt+Delete kombinasyonunu veya bilgisayarınızın arama ekranını kullanarak Görev Yöneticisini açıyoruz.
eba canlı ders hata kapatma
 • EBA Canlı Ders uygulamasını buluyoruz ve “görevi sonlandır” butonuna tıklıyoruz.
 • Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra eba.gov.tr adresine giriş yapıyoruz. Ardından giriş bilgilerimizi kullanarak Canlı Dersimize giriş yapmayı deniyoruz.

Önemli

EBA The Error Code 10429 is not defined hatasını %100 çözecek olan adıma geçiyoruz.
eba canlı ders hata çözümü
 • Canlı ders ekranımıza giriş yaptıktan sonra adres çubuğunun solunda yer alan kilit işaretine tıklıyoruz.
site izinleri
site
 • Karşımıza çıkan sekmelerden “Site Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.
eba canlı ders hata site ayarları
 • Karşımıza çıkan tüm ayarları “İzin ver” olarak ayarlıyoruz.
 • Tüm izinleri verdikten sonra sayfamızı yeniliyoruz ve canlı derse tekrar giriş yapmayı deniyoruz.

Bahsedilen adımları uyguladığınız takdirde probleminiz çözülmedi ise en baştan aynı işlemleri gerçekleştiriniz. Bahsettiğimiz çözüm %100 sonuç vermektedir.

EBA Canlı Ders SDK Init Failed-14 Hatası Çözümü

Error Code mağduru değilseniz çözümü yok diye üzülmeyin çünkü bu makalede tüm sorunlarınızı çözecek kadar cevap var. SDK Init Failed-14 hatası genellikle EBA Canlı Ders uygulamasının yanlış veya eksik yüklenmesinden kaynaklanmaktadır. Yaklaşık 5 adımda bu sorunu arkanızda bırakabilirsiniz. İsterseniz makalemizin devamını okuyarak sorununuzu çözebilirsiniz isterseniz de EBA SDK Init Failed-14 Hatası Çözümü başlıklı makalemize gözatabilirsiniz.

program ekle veya kaldır
 • İlk olarak arama butonumuzu kullanarak “Program ekle veya kaldır” sekmesine giriş yapıyoruz.
eba canlı ders kaldırma
 • EBA Canlı Ders uygulamasını bilgisayarımızdan kaldırıyoruz.
eba canlı ders silme
 • Uygulamayı kaldırmamıza rağmen kalıntıları kalacağı için C:/Program Files/EBA Canlı Ders veya C:/Program Dosyaları(x86)/EBA Canlı Ders klasörlerini siliyoruz.

EBA CANLI DERS KURULUM V.1.1.9 İNDİR

 • Yukarıdaki butona tıklayarak EBA Canlı Ders uygulamasını indiriyoruz.

 • Uygulamamızın kurulumu gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatınız.
 • Antivirüs veya Windows Defender‘in kapalı olduğuna emin olarak EBA Canlı Ders sistemine giriş yapınız.
 • Yukarıdaki adımları eksiksiz uygulamanıza rağmen canlı derse katılamıyorsanız Chrome Gizli Sekme özelliğini kullanarak deneyiniz.
 • Her şeyi denediniz fakat çözemediyseniz Error Code 10429 Hatası Çözümüne gözatarak aynı adımları uygulayınız sorununuz %100 çözülecektir.

EBA Canlı Ders Error Type: LastErrorType_Auth Hatası Çözümü

EBA Error Type: LastErrorType_Auth hatası başlı başına bir hata olmayıp Error Code 10429 veya SDK Init Failed-14 hatası ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Gerçek hayatta da olduğu gibi hatalar zincir gibidir her biri diğerini tetikler.

Gündelik yaşamdan örnek verecek olursak bir hata yapmaya başlarsanız ardı ardına hatalar yaparsınız. LastErrorType_Auth hatası da bu hatalar zincirinin olmazsa olmaz bir parçasıdır.Buna bağlı olarak bahsedilen hata çözümlerini inceleyerek Error Type: LastErrorType_Auth hatasını çözebilirsiniz.

EBA Canlı Ders api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

EBA Canlı Ders hataları arasında en masumlardan biri olan bu hatanın çözümü size oldukça basit gelecektir. Sorun kaynağı vc_redist dosyanızın eskimesinden ibarettir. EBA api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile karşı karşıya kaldıysanız aşağıdaki adımları uygulamanız sorununuzu kesin olarak çözecektir.

eba canlı ders çözümü cmd
 • Öncelilke bilgisayarımızın arama sekmesini kullanarak “CMD” yazıyoruz ve “Komut istemi” uygulamasını açıyoruz.
eba canlı ders sfc scannow
 • Açılan ekrana “sfc/scannow” yazarak enterlıyoruz.

Vc_redist.x86.exe İndir

 • EBA api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını çözmek için yukarıdaki butona tıklayarak “vc_redist.x86.exe” uygulamasını indiriyoruz.
 • Uygulama kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

32 Bit vcruntime140.dll İndir 64 Bit vcruntime140.dll İndir

 • Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra size uygun olan (32 bit veya 64 bit) vcruntime140.dll dosyasını indiriyoruz.
 • 32 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız indirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/System32 ve C:/Program Files/Eba Canlı Ders klasörlerine yapıştırıyoruz.
 • 64 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız indirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/SysWOW64 ve C:/Program Dosyaları(x86)/Eba Canlı Ders klasörlerine yapıştırıyoruz.

Bahsedilen adımları tamamladıktan sonra bir EBA Canlı Ders hatasını daha çözmüş oluyoruz.

EBA Canlı Ders msvcp140.dll ve vcruntime140.dll Hata Çözümü

Bahsi geçen EBA .dll hatalarının çözümleri oldukça basittir. Yukarıda değindiğimiz api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasında bahsedilen adımlarını uyguladığınız takdirde bu hataları da ardınızda bırakacaksınız.

EBA api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasından herhangi bir farkı olmayan bu hatalar yukarıdaki işlemleri yaptığınız takdirde kesin olarak çözülecektir.

Yukarıda anlattıklarımız dışında bir sorun yaşıyorsanız lütfen yorumlarda belirtiniz. En kısa sürede cevaplayarak sorununuzu çözmekten onur duyacağız! İyi dersler.

You may also like...

3 Responses

 1. 17 Mayıs 2020

  […] kullanarak sorununuzu çözemediyseniz tüm EBA Canlı Ders Hata ve Çözümleri [Görsel Anlatım] başlıklı makalemizden […]

 2. 17 Mayıs 2020

  […] bir EBA hatası ile başınız belada ise; EBA Canlı Ders Hata ve Çözümleri [Görsel Anlatım] başlıklı makalemizden […]

 3. 8 Nisan 2021

  […] durum geçerli değil. Sık sık sistem hataları veren EBA platformunda sorun yaşıyorsanız EBA Canlı Ders Hataları Çözümleri başlıklı makalemize göz atmanızı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: