EğitimİnternetProgram

EBA Sdk Init Failed-14 Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda EBA Sdk Init Failed-14 hatası çözümü hakkında öğrencilerimiz için detaylı bir bilgilendirme yapacağız.

EBA sisteminin hayatımıza ani girişi ile her geçen gün farklı bir hatayla karşılaşan öğrenciler bu durum karşısında mağdur olmaktadır. Örgün eğitimin ertelenmesi ile birlikte online eğitim sistemine geçiş sürecinde bu denli aksaklıklar yaşanması mümkün olup kısa süre içerisinde hataların giderilerek öğrencilerimize akıcı ve sorunsuz bir online eğitim hizmeti sunulması konusunda hepimizin bir beklenti içerisinde olduğunu düşünüyoruz.

EBA Sdk Init Failed-14 Hatası Çözümü

EBA Neden Sdk Init Failed-14 Hatası Veriyor?

Birçok kullanıcının canlı ders uygulaması kullanımında sorunlar yaşadığını okuyoruz, öğreniyoruz. EBA hatalarının birçok kaynağı olabileceği gibi gelişmiş internet teknolojisine ayak uyduramayan bilgisayar veya telefonlarımız da bu sorunun başlıca nedenlerinden biri olabilir. Eski Windows sürümleri veya donanımları bulunan cihazlarda bu sorunların yaşanması gayet doğal görünüyor. Bahse konu eksiklikleri bulunmayan kişiler için en büyük problem antivirüs programlarıdır. Antivirüs programları, EBA Canlı Ders Uygulamasını şüpheli bir uygulama olarak görmek ile birlikte uygulamanın çalışmasına engel teşkil eden hatalar sunuyor.

EBA Sdk Inıt Failed-14 Hatası Çözümü

Birçok yöntem denediniz fakat çözüm bulamadınız mı? Aradığınız tüm çözümlerin bloğumuzda saklı olduğunu düşünüyoruz.

  1. Öncelikle “Görev Yöneticisine” girerek işlemler menüsünden “EBA” uygulamasını kapatıyoruz.
  2. Ardından bilgisayarımıza kurulu olan EBA Canlı Ders uygulamasını kaldırıyoruz.
  3. Antivirüs, Malware, Windows Defender kullanıcısı iseniz özellikle bu programların faaliyetlerini durduruyoruz.
  4. EBA Bilişim Ağı’na giriş yaparak kurulum dosyamızı tekrar indiriyoruz.
  5. Yüklemenin tamamlanmasının ardından bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz.
  6. Bilgisayarımızın açılışının ardından canlı dersimize giriş yapmayı deniyoruz.
  7. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen açılmıyor ise kullandığınız tarayıcı üzerinden (Chrome, Explorer, Opera) EBA sitesine gerekli izinleri veriyoruz.
  8. Bahsettiğim yöntemleri uyguladığınız takdirde %95 ihtimalle başarılı sonuç alacaksınız.

Sorunu Çözülmeyenler İçin

Tüm yöntemleri denemenize rağmen hala EBA Sdk Init Failed-14 Hatası devam ediyorsa öncelikle yöntemleri doğru uygulayıp uygulamadığınıza göz atın. Herhangi bir düzelme belirtisi yok ise vc_redist.x86 uygulamasını indirin. Son nesil programlar çalışmak için bu eklentiye ihtiyaç duyar. Yüklemenin ardından bilgisayarınızı tekrar başlatın. Her şeyi denedim fakat herhangi bir sonuç alamadım diyorsanız son olarak tarayıcınızdan gerekli izinleri (flash, javascript, kamera) veriniz.

Aldığımız geri dönüşlere göre en sık karşılaşan hata ile ilgili olarak Error Code 10429 Hatası Çözümü yazımızı inceleyebilirsiniz.

Farklı bir EBA hatası ile başınız belada ise; EBA Canlı Ders Hata ve Çözümleri [Görsel Anlatım] başlıklı makalemizden faydalanabilirsiniz.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: EBA The Error Code 10429 Hatası Çözümü | Bize Sorarsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu