EBA The Error Code 10429 Hatası Çözümü

Share

Bu makalemizde canlı derslere katılmak isteyen öğrencilerin karşılaştığı EBA The Error Code 10429 Hatası çözümünü anlatacağız.

Coronavirüs pandemisinin tüm dünyayı esir aldığı bu dönemde eğitim sistemi de oldukça derin bir yara almış durumdadır. Okulların açılıp açılmayacağı konusundaki tartışmalar sürerken, öğrencilerin aktif öğretim hayatından geri kalmaması için oluşturulan EBA (Eğitim ve Bilişim Ağı) sistemi ile derslerin online ortamda görüntülü şekilde işlenmesi amaçlanmıştır. Yeni eğitim sistemine geçiş aşamasının bu denli hızlı gerçekleşmesinden dolayı bir çok kişiyi mağdur edecek problemler ortaya çıkmıştır.

eba error code 10429 hatası çözümü

Neden Error Code 10429 Hatası Alıyorum?

Online eğitim sisteminin hayatımıza ani girişi sebebi ile hazırlıksız yakalanmış durumdayız. Bu olağanüstü süreçte EBA sistemi de pek çok eksikliği ile öğrenciler ve veliler tarafından soru yağmuruna tutuldu. Bahsi geçen hatalardan sadece biri olan The Error Code 10429 hatası bilgisayarınızda bulunan eksiklikler veya engelleyici programlar sayesinde karşınıza çıkmaktadır.

Bahse konu hata kaynağının genelde virüs programları veya Windows Defender uygulaması olduğu biliniyor. Bu programları kapattığınız veya geçici olarak faaliyetlerini durdurduğunuz takdirde Eba The Error Code 10429 Hatasını almaya devam etmeyeceksiniz.

EBA The Error Code 10429 Hatası Nasıl Çözülür?

Hatanın nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız birkaç farklı yöntem ile bu sorunu çözebileceksiniz.

 1. CTRL+Alt+Delete kombinasyonunu kullanarak veya arama kutucuğu sayesinde “Görev Yöneticisi” ekranını açınız.
 2. Görev Yöneticisinin “İşlemler” sekmesinden “Eba Canlı Ders” işlemini bulup “İşlemi Sonlandır” butonuna tıklayınız.
 3. Ardından “Program Ekle veya Kaldır” menüsünden EBA programını kaldırınız.
 4. Bilgisayarınızda virüs programı bulunuyorsa geçici veya kalıcı olarak devre dışı bırakınız. (Genelde bu sebepten dolayı hata veriyor)
 5. Virüs programı bulunmayan bilgisayarlarda “Windows Defender” uygulamasını kapatınız.
 6. Kaldırma işleminin ardından EBA Sistemine tekrar giriş yaparak Canlı Ders Programını indiriniz.
 7. İndirme işleminin ardından yüklemeyi gerçekleştiriniz.
 8. VC_redist.x86 uygulamanız bulunmuyor ise otomatik olarak o da yüklenecektir.
 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
 10. Eba sistemine giriş yaparak canlı derslerinize katılabilirsiniz.

Bahsettiğimiz hata çözümü işinize yaramadıysa yorumlarda belirtmeniz faydalı olacaktır. En kısa sürede cevaplayarak sağlıklı bir online eğitim deneyimi yaşamanıza yardımcı olacağız. Eğer farklı bir hata ile karşı karşıya iseniz EBA Sdk Init Failed-14 Hatası Çözümü başlıklı makalemizi incelemeniz yararınıza olabilir.

Makalemizi kullanarak sorununuzu çözemediyseniz tüm EBA Canlı Ders Hata ve Çözümleri [Görsel Anlatım] başlıklı makalemizden faydanalanabilirsiniz.

You may also like...

2 Responses

 1. 4 Mayıs 2020

  […] bir EBA hatası ile başınız belada ise; Error Code 10429 Hatası Çözümü başlıklı makalemizden […]

 2. 17 Mayıs 2020

  […] problemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Canlı derslerden geri kalmamak istiyorsanız EBA The Error Code 10429 Hatası Çözümü başlıklı makalemizi inceleyebilir veya okumaya devam […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: