En İyi F Klavye Çalışma Siteleri | Zabıt Katipliği Sınavı 2021

Zabıt katipliği sınavına hazırlanan tüm adaylar f klavye çalışma heyecanı ile bilgisayarlarının başına geçti. Hayli zor olan sınav süreci sonunda zabıt katibi olmayı hedefleyen adaylar 3 dakika içerisinde yanlışsız ve en çok kelimeyi yazmak adına çaba sarf edecekler.

Sınava giren büyük bir çoğunluk F klavye kullanmayı tercih etse de; sınav kuralları gereğince Q klavye kullanmakta da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Tabii ki bu seçimi zabıt katipliği sınav başvurusu yaparken belirtmeniz gerekiyordu. Sınav başvurusunda seçilen klavye türünde herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

Pandemi nedeniyle klavye sınavlarının bir çoğu ertelenmiş olup bu süre zarfını avantaja çevirmek isteyen adaylar adeta harıl harıl f klavye çalışarak memuriyete göz kırpıyorlar.

F Klavye Çalışma Siteleri

Piyasada birçok F klavye çalışma sitesi olsa da; tecrübelerimize dayanarak sizler için en iyilerini sıraladık. Her sitenin birbirinden farklı özellikleri, artıları ve eksileri vardır. Klavye sınavına az bir süre kalmış olsa bile bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeniz için yardımcı olmayı umuyoruz.

en iyi f klavye çalışma siteleri

İsterseniz artık en iyi f klavye çalışma sitelerini sizlere tanıtmaya başlayalım.

KlavyeAnaliz.com

Birçok f klavye çalışma sitesi var değil mi? Fakat aralarında öyle biri var ki; diğer rakiplerine keskin bir fark atıyor. Sayı bakımından bir hayli fazla rakibi olsa da Klavye Analiz yeni özellikleri ile son yılların en popüler ve en iyi f klavye çalışma sitesi haline gelmiş durumdadır.

Peki bu Klavye Analiz’i diğerlerinden daha iyi f klavye çalışma sitesi yapan özellikler diye soracak olursanız;

 • Türkiye Geneli Klavye Sınavı imkanı sayesinde her 5 dakikada bir adaylar Türkiye genelinde klavye sınavı oluyor ve birçok rakibin seviyesi hakkında bilgi sahibi olma imkanı sağlıyor.
 • Bireysel Klavye Sınavı ile zabıt katipliğine hazırlanan adayların kendilerini test etmelerini ve 3 dakikada yanlışsız kaç kelime yazdıkları tespit edilebiliyor.
 • Kelime Egzersizleri, adaylar tarafından klavye sınavına hazırlık süresinde çalışma metinlerine geçmeden önce parmakların ısınması adına yapılabilecek en etkili uygulamadır.
 • F Klavye Çalışma Metinleri sayesinde Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan son yıllara ait ve en güncel çalışma metinlerinde pratik yapma imkanı sağlıyor.
 • Sohbet odaları sayesinde aynı komisyon veya aynı adliyede yarışacak adayların kaynaşmasına ve bilgi alışverişinde bulunmasına imkan tanıyor.
 • Adliye klavye ortalamaları ve klavye puan sıralamalarını şeffaf şekilde yayınlayarak x adliyesi kaç kelimeyle kapatır gibi sorulara kısmen cevap vermemizi sağlıyor.
 • Zabıt katipliği klavye sınavında karşılaşacağınız ekranın bire bir aynısını kullanarak sürpriz yaşamanıza engel oluyor.

M5Bilisim.com

Büyük ihtimalle f klavye çalışma siteleri arasında en eğitici ve en kapsamlı klavye çalışma sitesi m5bilisim.com olabilir. M5 Bilişim, zabıt katipliği sınavlarına hazırlık yapan adaylar açısından en eğitici ve öğretici sitedir. Neden diye soracak olursanız; M5 Bilişimde yer alan temel sıra, üst sıra, alt sıra tuşları çalışma eğitimlerinin en detaylı öğretilmesi olarak cevap versek yanlış olmaz.

Bu nedenle zabıt katipliği sınavına yeni hazırlanıyorsanız mutlaka eğitim sürecinizi M5 Bilişim aracılığıyla yapın. İlerleyen süreçte Klavye Analiz veya diğer f klavye çalışma sitelerine yönelebilirsiniz.

f klavye çalışma
 • F klavye öğrenme konusunda en iyi klavye çalışma sitesi olup M5 Bilişim üzerinden herhangi bir kursa ihtiyacınız olmaksızın f klavye öğrenebilirsiniz.
 • Hangi harfe hangi parmak ile basılır diye anlatmak yerine gayet şık bir arayüz kullanılıyor. Parmağınızın basması gereken harf, metnin her anında değişiklik göstererek f klavye öğrenme aşamasında yanlış yapmanıza engel oluyor.
 • Başlangıç, Orta Seviye ve İleri Seviye klavye egzersizleri sayesinde her seviyeye hitap ediyor.
 • Zabıt katipliği gerçek sınav ekranı benzerliği sayesinde klavye sınavında hiçbir zorlukla karşılaşmamaya imkan tanıyor.

TurkEgitim.net

Zabıt katipliğine hazırlık aşamasında olan adayların en sık kullandığı sitelerden biri olan Türk Eğitim, rakiplerine oranla epey köklü ve geçmişi olan bir platformdur. Sadece f klavye öğrenme amacıyla hizmet vermeyen TurkEgitim.net, f klavye eğitiminin yanı sıra birçok alanda da ders vermektedir.

Özellikle kodlama konusunda birçok ücretsiz araç kullanıma sunulmuş olup hesaplamalar sayesinde de kullanıcılarına epey kolaylık sağlamaktadır. Peki bu yaşlı kurdun özellikleri nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

 • 1 dakikalık sınav olarak 3 dakikada yazabileceğiniz toplam yanlışsız kelime sayısını hesaplama özelliği sayesinde müsait olmayan ortamlarda dahi f klavye çalışma fırsatı tanır.
 • En yavaş ve en hızlı yazdığınız kelimeleri belirterek hangi harfler üzerinde harf egzersizi yapmanız gerektiği konusunda fikir verir.
 • En çok hata yaptığınız kelimeleri sıralayarak yanlışlarınızı tekraren yazma imkanı sağlar.
 • F klavye dersleri, f klavye eğitimi, hızlı f klavye öğrenme modülü, f klavye hız testi, sesli metinler ile çalışma ve klavye yarışı sayesinde f klavye öğrenmek isteyen adaylara öğretmekle kalmayarak yarışmalarına fırsat veriyor.

Adalet mezunları ne iş yapar diye düşündüğümüzde akla gelen ilk seçenek olan zabıt katipliği konusunda başka bir sorunuz varsa yorum kısmını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın