En İyi Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri 2021

Paylaş

Kablolu kulaklıklardan sıkıldıysanız en iyi kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık tavsiyelerimizden faydalanabilirsiniz. Teknolojinin son hızla gelişmeye devam ettiği çağımızda kulaklıklar da uzun süredir kablosuz olarak kullanılmaktadır. Bluetooth teknolojisinden faydalanılarak kablosuz şekilde kullanılabilen bu tür kulaklıklar son dönemde tüm yaş grupları tarafından tercih edilir hale geldi.

Günümüzde yaygın bir kullanımı olması nedeni ile pek çok markanın bluetooth kulaklıklar ürettiğini görmekteyiz. Bu nedenle piyasada pek çok kalitede kulaklık bulmak mümkündür. Bu nedenle çoğu kişi en iyi kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık önerileri konusunda araştırmalar yaparak en iyi ses kalitesine sahip ve etkin kullanımı sağlayan kulaklıkları seçmek istemektedir.

en iyi bluetooth kulaklık markaları

Bluetooth kulaklık fiyat aralığı oldukça geniştir, çok uygun fiyatlara bulunabileceği gibi oldukça pahalı kulaklıklar da satılmaktadır.

Piyasada değişik fiyat aralıklarına satılan ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen en iyi bluetooth kulaklıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Anker Soundcore Life Q10
 2. Apple Airpods 2. Nesil
 3. BASEUS Encok S11A Necklace
 4. BASEUS Encok W04 Pro True Wireless
 5. Haylou GT1 TWS
 6. Huawei Sport Lite AM61
 7. İ12 TWS AirPods
 8. Jabra Elite 75t Kulak İçi
 9. JBL Endurance Run
 10. JBL Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık
 11. JBL T120 TWS Kablosuz Kulak İçi
 12. Philips TAUT102BK/00 UpBeat
 13. Redmi Airdots Tws Bluetooth Basic 5.0 
 14. Sennheiser HD 4.40 BT Wireless Kafa Bantlı
 15. Sony WH-CH510
 16. Xiaomi Airdots Pro Bluetooth Spor
 17. Xiaomi Haylou T15 HiFi
 18. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds
 19. Xiaomi TWS Airdots Earphones

Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

bluetooth kulaklık seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Piyasada satılan bluetooth kulaklıklar farklı teknik özelliklere sahiptir. Bu nedenle kulaklık alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta hangi amaçla kullanılacak olduğudur, kullanım amacınıza uygun bir kulaklık seçmeniz doğru olacaktır.

Telefon görüşmelerinde kullanılacaksa pil dayanma süresi uzun olan ve sesinizi düzgün olarak alıp karşı tarafa temiz bir şekilde gönderecek kulaklıklar seçilmelidir.

Müzik dinlerken de pil süresi uzun ve sesleri net olarak kulağınıza ileten bir model seçilmelidir.

Bu detaylar belirlendikten sonra kulak içi, kulak arkası, kafa bantlı gibi değişik tasarımlar arasından en rahat kullanabileceğiniz modeli seçmeniz gerekir. Ardından şarj süresi, fiyat aralığı, gürültü engelleme özelliği gibi detaylara bakılmalıdır.

Kulaklık seçiminde ergonomi oldukça önemlidir. Kulak içi modeller hafif ve ergonomik tasarımları ile oldukça fazla rağbet gören bluetooth kulaklık çeşitlerindendir.

Şarj konusu kablosuz kulaklıklar için önemli bir sıkıntı kaynağı olmaktadır. Yeni nesil kablosuz kulaklıklarda taşıma kutularında bulunan mobil şarj üniteleri ile bu sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.

Çok sık seyahat eden kullanıcılar için dışarıdan gelen gürültüleri engelleme ve gürültü azaltma özelliği bulunan ANR kulaklıklar tavsiye edilmektedir.

Araç kullanırken sık telefon görüşmesi yapan kişilerin eller serbest özelliğine sahip mono kulaklıklar seçmesi uygundur.

Saydığımız kriterler arasından seçiminizi yaparken teknoloji mağazalarından faydalanmanızı öneririz. Kulaklık alırken çeşitli testleri uygulayarak doğru tercih yapabilirsiniz. Son ses müzik, mikrofon gibi testleri yapabileceğiniz uygulamaları kullanabilirsiniz.  

İlgini Çekebilir...

1 Yorum

 1. 28 Nisan 2021

  […] kulaklık satın almayı düşünen potansiyel müşteri “En iyi kablosuz kulak içi bluetooth kulaklıklar” araması yaparak satın alacağı ürün hakkındaki tüm detayları verecek ve aradığı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir