En İyi Online Ücretsiz İntihal Programları | Android & IOS 2021

İşini layıkıyla yerine getirmeye çalışan bir yazarsanız, intihal programlarının ne derece önemli olduğunu bilirsiniz. İster öğrenci, isterse de bu işten gelir elde eden biri olarak, özgün olmayan içerikler üretmek kendinize ve karşınızdakine yapabileceğiniz en büyük saygısızlıklardan biridir.

Tabii ki siz ne kadar dürüst olsanız da karşınızdaki kişi kopya bir içeriği size özgün içerik oluşturmuş gibi sunabilir. Tüm interneti satır satır arayacak haliniz yok değil mi? İşte tam da burada intihal (özgünlük) konusunda saniyeler içerisinde sonuç veren programlar ve Turnitin benzeri siteler devreye giriyor. Android ve IOS cihazlarda makalelerin intihal düzeyini kolayca kontrol etmek için yüzlerce uygulama mevcuttur.

Tahmin ettiğinizden çok daha basit bir kullanıma sahip olan intihal programları, cihazlarınıza yüklü olduğu takdirde kontrol etmek istediğiniz metni yapıştırmanız yeterli olacaktır. İntihal programları yüzlerce websitesi arasından özgünlük kontrolü yaparak adeta samanlıkta iğne arayacak ve size özgünlük konusunda kesin bir sonuç verecektir.

En İyi İntihal Programları | Ücretsiz Makale Özgünlük Testi

Yapılan araştırmalara göre günlük olarak 550 bin tane internet sitesi açılıyor. Tüm bu siteler aynı konularda farklı içerikler üreterek Google nezdinde iyi sıralamalar elde etmek adına çaba gösteriyorlar. Bir konu hakkında yüzlerce makale varken sizin makaleniz neden ön plana çıksın ki?

İşte tam da burada özgünlük öne çıkıyor. Çünkü Google makaleler arasından benzersiz ve doyurucu olan kullanıcı dostu makaleyi seçip ilk sıralara taşıyor. Siz veya yazarınız tarafından yazılan kopya içerik asla bu sıralamaya giremeyeceği gibi içerik girişi yapılan sitenin spam skorunu yükselterek Google sıralamalarında geriye atacaktır. Spam skorunuzu kontrol etmek için Moz Seo Checker sitesini kullanabilirsiniz.

ücretsiz online intihal programları

Uzun lafın kısası, makale yazarı veya site sahibiyseniz illaki intihal programlarına ihtiyacınız olacaktır. Bizesorarsan.com ekibi olarak en iyi ve ücretsiz intihal denetleyicisi programları sizler için sıraladık. Sizin için en uygun olanını seçerek özgürce makale özgünlük testi yapabilirsiniz.

PrePostSeo Plagiarism Checker | En İyi Online İntihal Programı

IOS ve Android cihazlarda en sık kullanılan intihal programlarından biri olan Pre Post Seo, makale özgünlük testi araçları içerisindeki en güvenilir programdır. Kullanıcılar tarafından güzel geri dönüşlerin olduğu program %100’e yakın bir oranda intihal oranı vermektedir.

Pre Post Seo, hızlı çalışan ve %100 doğru intihal oranı veren bir intihal denetleyicisidir. İntihal sorgulama işlemini gerçekleştireceğiniz metni asla kaydetmez ve 3. Kişiler ile paylaşmaz, bu konuda son derece güvenilirdir.

Kopyala-yapıştır yöntemi dışında diğer intihal programlarından farklı olarak .DOC, .DOCX ve .PDF dosyalarını yükleyerek özgünlük kontrolü yapmanıza imkan tanır. İntihal programları arasında en iyisi olma nedeni ise; makaledeki tüm cümlelerin Google üzerinde derinlemesine araştırılmasıdır.

Pre Post Seo, ilk kullanıma özel 1000 kelimeye kadar ücretsiz intihal sorgulama imkanı veriyor. Ancak daha sonra Premium üye olmanız gerekmektedir.

Grammarly | Güvenilir İntihal Denetleyicisi

Dünya üzerindeki en popüler intihal denetleyicisi olan Grammarly, sadece makale özgünlük testi yapmakla sınırlı kalmayarak, içeriğinizdeki imla hataları, dilbilgisi yanlışları, intihal ve telif hakkının ihlal edilip edilmediğini kontrol edebilir. Ücretsiz olarak kullanılabilen Grammarly, başlangıç seviyesindeki site sahipleri için son derece yeterli bir programdır.

Tabii ki sorgulama sayınız arttıkça Grammarly de ücretsiz planlarını kullanımınıza kapatıyor. Fakat son derece uygun fiyatlarıyla saniyeler içerisinde özgünlük testi yaparak doğru intihal oranını ekranınıza yansıtıyor. Grammarly’e Premium üye olmak istediğiniz takdirde 30 Dolarlık bir ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Plagly | Makale Özgünlük Testi Araçları

Plagly, Android ve IOS cihazlarda en verimli sonuçlar alınan intihal programıdır. Anında hızlı ve güvenilir özgünlük testi yapmasının yanı sıra Google üzerindeki tüm eşleşmeleri aratarak rapor halinde size sunmaktadır.

Metnin yüzde kaç intihal oranı içerdiğini, özgün değil ise; hangi sitedeki hangi metinden kopyalanmış olduğunu öğrenebilirsiniz. Dil işleme teknolojisi sayesinde sadece metnin ana diliyle sınırlı olmadan tüm diller arasında translate yaparak özgünlük sorgulaması yapabilmektedir.

Ücretsiz intihal programı olarak sunulan Plagly, yüksek kelime sayılarına ulaştığınız takdirde diğer özgünlük testi araçları gibi premium üye olmanızı isteyecektir.

Plagiarisma | İçerik Benzerlik Oranı Tespit Programı

Makale yazarları, öğrenciler, öğretmenler ve bloggerlar tarafından en çok tercih edilen intihal kontrol uygulaması olan Plagiarisma, tamamiyle ücretsiz bir programdır. Sadece makale özgünlüğünü kontrol etmeyerek aynı zamanda ilgili görseller ve websitelerin intihal oranını tespit edebilir.

Bu kadar gelişmiş işlevin yanında elbette makale konusunda da çığır açan bir intihal programıdır. Neden diye soracak olursanız; diğer intihal uygulamaları sadece Google üzerinde özgünlük taraması yaparken, Plagiarisma tüm arama motorları (Yandex, Yahoo, Bing) üzerinde intihal tespiti yapabilmektedir.

makale özgünlük testi

İntihal kontrolü yapabilmek için dosyanızı Google Drive üzerinden veya Office programları aracılığıyla da yükleyebilirsiniz. Hem yüzde bazında hem de özgünleştirilmesi gereken metinler hakkında sizlere detaylı bir rapor oluşturacaktır. Üstelik tüm bu hizmetlerden herhangi bir bedel ödemeksizin yararlanabilirsiniz.

Small Seo Tools | Ücretsiz Makale İntihal Programı

İntihal programları arasında fark yaratan uygulamalardan birisi de Small Seo Tools programıdır. Özellikle makale yazarları açısından görüntüyü metne çevirme özelliği ile beğenileri topluyor. Yükleyeceğiniz görüntüyü öncelikle metne çevirerek ardından özgünlük oranını sizlere raporluyor.

Metne çevrilen görüntüde kopya içerik olduğu tespit edilir ise; OCR teknolojisi sayesinde %100 özgün bir şekilde makaleyi re-write (yeniden yazma) edebilirsiniz

Üstelik özgünleştirilen metni sadece ana dilinde değil, yaklaşık +100 dile çevrilerek özgünleştirebilirsiniz. Sunulan intihal raporu doğrultusunda kopya içeriğin hangi siteden alınmış olduğunu da kolayca tespit edebilir ve o siteye ihbarda bulunabilirsiniz. Aksi takdirde sizin açınızdan hukuki sorumluluk doğabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Kopya içerikler ile hiçbir fark yaratılamayacağının anlaşılmış olduğunu düşünüyoruz. Makale yazarıysanız araştırma yapmanızı, site sahibiyseniz intihal programı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ücretsiz makale özgünlük testi araçları sayesinde yüzlerce site arasında zirveye oynayabilir veya makalelerinizi yüksek fiyatlardan satışa çıkartabilirsiniz. İntihal konusunda sormak istediğiniz bir soru varsa ya da tavsiyede bulunmak isterseniz yorum kısmını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın