İnstagramGenelİnternet

Instagram Gönderi Zamanlama ve Taslaklama Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde instagram gönderi zamanlama nasıl yapılır, içerik planlama ve taslak olarak kaydetme özelliğinden bahsedeceğiz.

Instagram platformunda kişisel hesaplar dışında milyonlarca mizah, müzik, söz vb. paylaşımlar yapan hesap bulunmaktadır. Neredeyse hepimizin kişisel hesabımız dışında ilgilendiğimiz bir hesabımız var.

Özellikle stalk hesaplarımız instagramda büyük bir hesap kirliliği yaratıyor. Fake hesap oluşturmak ile uğraşmak istemiyorsanız Instagram Gizli Hesapları Görme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz. Bir bebek gibi ilgi isteyen bu hesapların yönetimi anlatıldığı kadar basit olmamak ile birlikte dikkat edilmesi gereken bir çok husus mevcuttur. İşin temeline indiğimiz zaman sadece gönderi paylaş ve takipçi kitleni oluştur gibi görülebilir. Eğer daha önce böyle bir instagram hesabı yönettiyseniz bilirsiniz ki bu işin pek çok zorluğu vardır.

Instagram Gönderi Zamanlama Nedir?

Yukarıda bahsi geçen hesapların en büyük dertlerinden biri de çok sık paylaşım yapmak zorunda olmalarıdır. Her şey o kadar hızlı tüketiliyor ki; 1 gün hesap ile ilgilenmezseniz takipçileriniz düşüyor. Gündemden uzak kalırsanız rakiplerinizden geri kalıyorsunuz. Ee tabi tek işiniz instagram hesabı yönetmek değil ise bu zorluklar hesabızın olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

Instagram gönderi zamanlama özelliği sayesinde birkaç saatinizi ayırarak 1 haftalık ya da 1 aylık paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz. Sistem işleyişine gelirsek; hazır içeriklerinizi makalemizin devamında belirteceğimiz üzere instagram hesabınıza yüklüyorsunuz. Ardından paylaşılacağı gün ve saati seçerek gönderinizi zamanlıyorsunuz.

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Gönderi zamanlama özelliğini kullanmak için hiçbir programa ihtiyacınız yoktur. İnternete bağlı bir bilgisayar ve Facebook hesabına bağlı instagram hesabımız işimizi görecektir.

GÖRSEL ANLATIM:

instagram açıklama engeli sorunu çözümü

  • Ardından Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

açıklama engeli sorunu çözümü

  • Yukarıdaki instagram simgesine tıklayarak instagram sekmesine geçiş yapıyoruz.

instagram gönderi zamanlama

  • Sayfanın sol tarafında yer alan “Gönderi oluştur” butonuna tıklıyoruz.
  • Resim veya 1 dakikadan daha kısa süreli video paylaşacaksanız “Instagram Akışı” butonuna,  1 dakikadan daha uzun video paylaşacaksanız “IGTV” butonuna tıklayınız.

gönderi planlama

  • “Gönderin” bölümüne paylaşacağımız gönderiye ait açıklama veya hashtagleri yazıyoruz.

Eğer açıklama engeli dolayısıyla açıklama veya hashtag ekleyemiyorsanız Instagram Açıklama Engeli Sorunu Çözümü başlıklı makalemizden faydalanabilirsiniz.

  • Konum eklemek istersek “Konumumu ekle” butonuna tıklayarak seçebiliriz. (Tercihe bağlı)

gönderi nasıl zamanlanır

  • Ardında imleci aşağı kaydırarak paylaşmak istediğimiz içeriği yüklüyoruz.

instagram taslak olarak kaydetme

  • İçeriğimizin yüklemesi bittikten sonra resimde gösterildiği üzere  “Paylaş” butonunun yanındaki işarete tıklıyoruz.
  • Karşımıza çıkan seçeneklerden “Plan” butonuna tıklayarak gönderimizi paylaşmak istediğimiz gün ve saati seçiyoruz.

İşte instagram gönderi zamanlama bu kadar basit bir olay. Gönderinizi planlayacaksınız fakat ne zaman paylaşacağınız konusunda bir fikriniz yoksa Taslak olarak kaydetme özelliğini de kullanabilirsiniz.

Instagram taslak olarak kaydetme nasıl yapılır?

Gönderi zamanlama özelliği ile aynı adımları uygulayarak son aşamada “Plan” butonu yerine “Taslak olarak kaydet” seçeneğine tıklayarak gönderinizi taslak olarak kaydedebilirsiniz.

Makalemizi faydalı bulduysanız Instagram kategorimize de göz atmanız sizin lehinize olacaktır.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu