Instagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik Hatası Çözümü | Android & IOS 2021

instagram hesabını güvene almak için şifreni yeniledik hatası çözümü 2021

Son günlerde Instagram kullanıcılarının karşılaştığı “Instagram hesabını güvene almak için şifreni sıfırladık. Giriş ekranında “Giriş yapmak için yardım al” bağlantısına dokun ve hesabına erişmek için talimatları izle” hatasının çözümü ile karşınızdayız. Lili & Postegro uygulaması kullananların da içerisinde bulunduğu bu durumdan dolayı bir çok Instagram hesabı deaktif duruma geldi. Peki bu hatayı nasıl çözeriz? Buyrun yazımızın devamına…

Instagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik Hatası Çözümü

Instagram platformu, her geçen gün güvenlik tedbirlerini arttırarak kullanıcılarına daha güvenli ve özgür bir paylaşım alanı sunmayı hedefliyor. Bu güvenlik tedbirleri kapsamında, Lili & Postegro uygulamasını kapatarak giriş yapılan kullanıcı hesaplarına da bloke koydu. 

hesabını güvene almak için şifreni yeniledik hatası çözümü 2021

Bu hata her ne kadar hesabınız çalınmış algısı yaratsa da aslında Instagram yönetiminin hesaplarınızın güvenliği için almış olduğu yerinde bir karardan fazlası değildir. 3. Parti yazılımlar ve 3. şahısların eline geçmiş olan Instagram profilleriniz, “Instagram hesabını güvene almak için şifreni sıfırladık.” hatası sayesinde şifre değişikliği yapılarak güvenli hale getirildi. 

Bize sorarsanız; zararlı olabileceğini düşündüğünüz veya yasal olmayan uygulamalar ile APK’lar kullanırken sahte hesaplarınızla giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Neyse ki bu sefer ucuz atlattınız ve Instagram hesabınızı geri alabileceksiniz. Fakat bir sonraki sefere bu kadar şanslı olamayabilirsiniz.

Instagram Hesabını Güvene Almak İçin Şifreni Yeniledik | Instagram Hesabını Geri Alma

Lili & Postegro uygulaması yüzünden erişilemeyen hesaplarınız güvenlik önlemleri ile şifresi değiştirilerek Instagram tarafından donduruldu. Hesabınızı geri almak için uygulamanız gereken bazı adımlar mevcuttur. Bu adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde Instagram hesabınızı geri alabileceksiniz. 

1. Adım

hesabını güvene almak için şifreni yeniledik uyarısı

Giriş yapamadığınız Instagram hesabına giriş yapmayı deneyin. Tabii ki giriş yapamayacaksınız ancak Android veya IOS cihazınıza göre sizlere bir yol gösterecek.

2. Adım

Alt sekmede yer alan “Giriş detaylarını mı unuttun? Giriş yapmak için yardım al.“ butonuna tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz.

3. Adım

instagram hesabımı bul

Geri almak istediğiniz Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresi, kullanıcı adı veya telefon numarasını girerek “İleri” butonuna tıklıyoruz. Eğer Instagram hesabınız Facebook hesabınıza bağlı ise; “Facebook ile Giriş Yap” butonuna tıklayarak hesabımızı doğrulamaya geçiyoruz.

4. Adım

instagram hesap geri alma sms onay

Karşımıza çıkan seçeneklerden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. E-Posta gönder, SMS Gönder veya Facebook ile Giriş Yap butonlarını kullanarak hesabın gerçek sahibi olduğunuzu teyit ederek doğrulama yapabilir ve hesabınızı geri alabilirsiniz.

5. Adım

Telefonunuzu veya mail adresinizi kontrol ederek “Tap to reset your Instagram password” mesajınının devamındaki linke tıklıyoruz. Bir sonraki aşama olarak yeni şifre belirleyeceğiz.

6. Adım

instagram yeni şifre belirleme

Mail adresimize veya SMS olarak gelen linke tıkladıktan sonra yeni bir şifre belirlememiz gerekecektir. Güvenlik sebebiyle öncekilerden benzersiz ve şifre kurallarına uyan güvenli bir şifre belirleyerek iki kez yazarak teyitliyoruz.

7. Adım

Tebrikler! Artık Instagram hesabınızı önceden olduğu gibi güvenle kullanabileceksiniz.

instagram hesabını geri alma 2021

Siz siz olun güvenli bulmadığınız uygulamalar veya siteler ile gerçek şifrelerinizi asla paylaşmayın. Instagram hesabınızda kullandığınız şifrenin bir başka hesabınızda da kullanılabileceği ve başınıza çok daha büyük dertler açabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Instagram hesabını geri alma konusunda sizleri yeterince bilgilendirdiğimiz kanısındayız. Farklı Instagram hataları alıyorsanız, örneğin Instagram Açıklama Engeli Sorunu Çözümü veya bir başka hata ile karşı karşıya kalırsanız yorum kısmını kullanarak bizlere bildirebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardım edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Bizesorarsan.com
Bilgi paylaştıkça çoğalır