EğitimİnstagramSosyal Medya

İnstagram Hesap Silme Kapatma Linki Güncel 2022

Değerli Okurlarımız bu yazımızda sizlere İnstagram hesap silme yada  İnstagram hesap dondurma isteyenlere yardımcı olmak için hazırlamıştır lütfen bu işlemi yapmadan önce yazımız sonuna kadar okuyup uyarıları dikkate alın fazla uzatmadan konumuza geçelim

 

İnstagram Hesap Silme (Kalıcı Olarak)

İnstagram Hesap Silme işlemi yapmak için öncelikle bilgisayar üzerinden instagram web sitesine girmeniz gerekmekte ne yazık ki mobil üzerinden bu işlem yapılmamaktadır. yapmanız gerekenleri maddeler halinde aşağıya eklenmiştir.  

 

  • İnstagram Hesap silme işlemi için önce hesabınıza giriş yapın
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken profil girin ve ayarlar bölümüne gidin.

Önünüze çıkan ekranda profili düzenle tıkladıktan sonra resimde görüldüğü gibi ekran en altında Hesabı Geçici Olarak Kapat tıklayın sonrasında gelen ekranda hesabı silme nedeni belirterek işleme devam edin ve sonrasında Kalıcı Olarak Sil tıklayın ve işleminizi bitirin.

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram hesabınız kalıcı olarak kapanmış olacak

 

İnstagram Hesap Dondurma

peki gelelim İnstagram Hesap Dondurma işlemi nasıl yapılır yani geçici olarak nasıl kapatılır.

yukarıda anlattığımız yöntem instagram hesabı kalıcı olarak silme işlemi geri alınamaz bir işlem ve kalıcı olarak silme işlemi yapıldığında takipçi ve resim gibi verileriniz kesinlikle geri alınamaz olduğu için İnstagram hesap dondurma işlemini de tercih edebilirsiniz. 

peki hesabı kapatmak yani dondurmak istediğimde başka kullanıcılar hesabınızı görebilir mi tabiki hayır hesabınız siz tekrar açana kadar kimse tarafından görünmeyecektir.

Gelelim Hesap Dondurma İşlemi nasıl yapılır konusuna yukarıda yapmış olduğumuz işlemin instagram hesap silme işlemindeki gibi yapıp son kısımda Hesabı Geçici olarak kapat demeniz yeterlidir. 

 

İnstagram Hesap Silme İşlemi Geri Alınabilir mi 

 

peki gelelim İnstagram Hesap Silme İşlemi Geri Alınabilir mi kalıcı olarak silinen hesaplar malesef geri alınamaz fakat geçici olarak kapatılan hesaplar kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp açabilirsiniz.

 

İnstagram Bildirimleri Kapatma

 

instagram üzerinden gelen bildirimler çok fazlaysa sıkıldıysanız instagram hesabı kapatmak yerine bildirimleri kapata bilirsiniz peki İnstagram Bildirimleri nasıl Kapatılır bu konuyu sizler için maddeler halinde anlattığımız yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

  • ilk olarak yapmanız gereken işlem ınstagram uygulamasına girdikten sonra profilinize gelin.
  • ardından ise sağ üstte bulunan 3 tane düz çizgi simgesine tıklayın.
  • bir sonraki işlem ise Çark simgesi yani Ayarlar tıklayın
  • Bildirimler sekmesine dokunun.
  • Son olarak ekranınıza gelen anında bildirim alt kısmında bulunan tümünü durdura tıklayın burada bildirimlerinizi filtreleyebilirim veya tümünü de kapatabilirsiniz.

İnstagram Hesaba Erişim Olmadan Kapatma 

 

Burada gerçekleştirdiğiniz işlem sadece instagram ekipleri tarafından incelenip sizin olduğunuz doğrulandıktan sonra kapatma yapılmaktadır. işlem detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Hesabınıza erişim olmadığı için bu işlem yukarıda yapılan hesap kapatma işleminden daha zor olacaktır. hesaba erişim olmadan kapatmanını iki yolu vardır. birinci yöntem eğer birisi sizin adınızı ve özel bilgilerinizi kullanarak hesap açmış ise bu işlemi en iyi yolu mahkemeye başvurabilirsiniz. farklı yöntemler arayışı içinde olsanızda o hesap kapatılsa bile kişi tekrar hesap açabilir bu sebeple siber suçlara suç duyurusunda bulunmanın en mantıklı yol olacaktır.

 

Diğer bir yöntem ise çoğumuzun bildiği gibi hesabı şikayet etmek olacaktır eş dost akrabalarınıza rica ederek hesabı şikayet ederek de kapatabilirsiniz.

 

kafanıza takılan tüm soru öneri ve şikayetlerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz. 

 

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu