Instagram Oops an Error Occurred Hatası Çözümü 2021

Instagram Oops an Error Occurred Hatası son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir durum haline geldi. Artan kullanıcı sayısına bağlı olarak her geçen gün Instagram hataları da artış gösteriyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olsa da kullanıcıların çare bulamadığı Instagram Oops an Error Occurred Hatası nedeni ile birçok Instagram hesabı şu an için kullanılamıyor.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası çözümü için birçok yolu mevcuttur. Son zamanların hem ticari hem de sosyal açıdan yön veren uygulamasından bu denli hatalar almak herkesin canını sıkıyor. Instagram Oops an Error Occurred Hatası nedeniyle hesaplarına erişemeyen kullanıcılar yeni hesap açmak zorunda kaldılar.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası, diğer hatalara oranla kullanıcıların daha sık karşılaştığı bir hatadır. Örneğin bu hata ile 10 hesaptan 5’i karşılaşırken Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası ile neredeyse tüm kullanıcılar karşı karşıya kalıyor.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası Nedenleri

Instagram Oops an Error Occurred Hatası alıyorsanız ana sebep olarak sayabileceğimiz bazı hususlar mevcuttur. Eğer ki oops an error occured hatasının neden kaynaklandığını bilirsek çözümü de bir o kadar basit olur.

1. Yetersiz İnternet Bağlantısı

Instagram Oops an Error Occurred Hatasının temel sebeplerinden biri internet bağlantınızda anlık yaşanan kesintilerdir. Eğer ki bu hatayı alıyorsanız ilk olarak interrnete bağlı olup olmadığınızı kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Çünkü büyük sosyal medya ağları milyonlarca kullanıcıya hitap ettiği için sağlam bir internet bağlantısı ile güvenilir sunuculara bağlanmanızı ister.

2.Güncel Olmayan Uygulama

Instagram Oops an Error Occurred Hatası alma nedenlerinizden biri de Instagram’ın eski sürümünü kullanıyor oluşunuz olabilir. Neden diye soracak olursanız uygulamanın güncellenmesi ile birlikte sunucularda değişiklik yapıldıysa Oops an Error Occurred sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncelikle Instagram uygulamasını, güncel ise; telefon güncellemenizi kontrol ederek deneyiniz.

3. Root veya Jailbreak

Android veya İos cihazlarında daha özgür bir kullanım deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar root veya jailbreak işleminden sonra Instagram uygulamasında Oops an Error Occurred hatası alabiliyorlar. Neden derseniz; Jailbreak veya Root işlemi, cihazınızı Play Store veya Apple Store tarafından tanınmayacak hale getirdiği içindir. Telefonunuzun market uyumunu kontrol edemediği için Instagram Oops an Error Occurred Hatası alma ihtimaliniz bir hayli yüksektir.

4. Spam İşlem Yapma

Oops an Error Occurred hatası almanızın başlıca sebeplerinden birisi de hareketlerinizin Instagram algoritması tarafından spam olarak algılanıyor olmasıdır. Sürekli olarak takip isteği atmak, sürekli beğeni veya yorum yapmak, sıklıkla aynı mesajı göndermek, flood yapmak veya şikayet edilmiş olmak IP ve MAC adreslerinizin Instagram üzerinden geçici olarak engellenmesine sebep olmuş olabilir. Instagram platformu uygulamasına girmenizi istemediğinden dolayı Oops an Error Occurred hatasıyla sizi engelleyebilir.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası  Nasıl Çözülür?

Instagram Oops an Error Occurred Hatası ile karşı karşıya kaldıysanız endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü sakıncalı işlemler dışında Instagram hesabınız kapatılmaz ve hata kısa bir süre sonra düzelir. Bu nedenle de yeni bir Instagram hesabı açmanıza gerek yoktur.

Peki bu can sıkıcı Instagram Oops an Error Occurred Hatası nasıl giderilir derseniz; birçok yolu olmasına rağmen en etkili yöntemleri sizler için sıraladık.

1. Çözüm: Güçlü İnternet Bağlantısı

Instagram Oops an Error Occurred Hatası almanız, %90 ihtimalle zayıf ya da kopuk internet bağlantısı kaynaklıdır. Hatayı çözmek için dilerseniz telefonunuzun Wi-fi bağlantısını kapatarak mobil veriye geçebilirsiniz. Aksi durumu da denemenizde fayda vardır. Çünkü bazen telefonların çekmemesine bağlı olarak internet bağlantısı kopuklukları yaşanabiliyor.

Zayıf internet bağlantısını çözmek işe yaramadıysa telefonunuzda açık VPN ya da Proxy olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Bağlandığınız IP adresi veya konumu Instagram’dan engellenmesi nedeni ileInstagram Oops an Error Occurred Hatası alma ihtimaliniz de vardır.

2. Çözüm: Instagram Uygulamanızı Güncelleyin

Instagram Oops an Error Occurred Hatasından kurtulmak için Google Play veya App Store aracılığıyla yayınlanmış sürümleri kontrol ediniz. Eğer telefonunuzda yüklü sürüm eski ise; yeni güncellemeyi indirerek yükleyiniz. Eğer sorununuz çözülmedi ise Google Play Store Güncelleme yaparak tekrar deneyiniz.  Google Play veya Instagram uygulamasında karşınıza güncelleme ile ilgili seçenekler çıkmıyorsa sürümleriniz güncel demektir.

3. Çözüm: Instagram Şifrenizi Yenileyin

Tüm denemelerinize rağmen Instagram Oops an Error Occurred Hatasını çözemediyseniz Instagram şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre belirleyiniz. Özellikle bağlı oturumlar ve tanınan cihazları da silerek sanki ilk kez cihazınızdan ilgili Instagram hesabına bağlanıyormuş gibi görünmenizde fayda vardır. Çünkü Instagram platformu, hesabını güvene almak için şifreni yeniledik hatası benzeri uygulamalarla kullanıcılarını şifre değişikliği yapmaya zorlayarak güvenlik tedbirlerini sıkılaştırıyor.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası çözümleri işinize yaramadıysa yorum kısmında belirtirseniz çare bulabiliriz.

“Instagram Oops an Error Occurred Hatası Çözümü 2021” üzerine 14 yorum

 1. Merhaba 24 saat önce opps an error… hatasını almaya başladım yüz tanıma istiyor yapıyorum kabul etmiyor yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 2. bana da yüz tanıma yaptırdı yapıyorum atıyor uygulama beni ve bu yazı çıkıyor hesabıma erişemiyorum.

  Cevapla
 3. Merhaba, bende yüz tanıma yaptığım halde hala instagrama giriş yapamıyorum, halen Oops, an error occurred yazısı çıkıyor

  Cevapla
 4. Merhaba aynı sorunla bende karşı karşıyayım şuan uygulamayı silip geri yükledim İnternet baglantımı kontrol ettim şifremi de ywniledim f
  kat hala aynı sorun mevcut lütfen fwn yardımcı

  Cevapla
 5. yüz tanıma videosu çektim
  inst, silip yeniden yükledim
  şifre değiştirdim
  inst. destekle irtibata geçtim
  internette problem yok …hiç biri olmadı

  Cevapla
 6. Oops, an error occurred. Instagrama giris yapılmıyor. Sürekli akış ekranına atıyor, akış yenilemedi yazısı geliyor yüz tanıma ekranına atıyor. Gönder’e basınca tekrar yüz tanıma ekranına atıyor. Hiçbir şekilde göndermiyor. Ayarlar menüsüne ulaşabilsem kimlik doğrulama yapacağım ama sürekli akış ekranına atıp Oops, an error occurred hatası veriyor.

  Cevapla
 7. Hem wifi ile denedim hemde 4.5 g internet ile ikisinde de aynı problemi yaşadım, uygulama güncel, şifremi yenilerken de telefonuma güvenlik kodu geliyor ekrana girdiğimde Üzgünüz, bir sorun oluştu. Lütfen tekrar dene. diyor …

  Cevapla

Yorum yapın