iPhone Gizli Klasör Oluşturma Nasıl Yapılır?

Paylaş

Akıllı telefon kullanımında öncü olan Apple şirketi, iPhone gizli klasör oluşturma özelliği ile tekrardan gündeme oturdu. Son dönemlerde piyasaya birçok iPhone modeli ile tekrardan hız kazandıran Apple, telekomünikasyon ve iletişim teknolojileri alanında arasında en çok kazanca sahip olan şirket oldu.

Her an, her yerde, herkesin elinde bulunan telefonlarımızla o kadar çok zaman geçiriyoruz ki hayatımıza aile üyelerimizden daha hakim bir hale geliyorlar. Bu kadar çok zaman geçirdiğimizi göz önüne alırsak gizli belgeler ve sırlarımızı da telefonumuzda saklamak hakkımız.

Gizlilik konusunda hassas olan iPhone kullanıcıları, 3. şahısların görmelerini istemedikleri içerikleri gizlemek için yeni yollar aramaya başladı. Bu yollardan biri olan bütün içerikleri aynı klasöre koyarak o klasörü gizleme yöntemini siz de uygulamak istiyorsanız bu yazıdaki maddeleri dikkatle okumanızda fayda var.

iPhone Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?

iPhone’da gizli klasör oluşturmak için öncelikle beyaz ve düz bir arka plan seçmeniz gerekmektedir. Seçilen arka planda yalnızca klasörün bulunacağı yerin beyaz olması yeterlidir. Gülü seven dikenine katlanır mantığı ile hareket ederek gizli klasörünüzü saklamak için kendinize alan yaratabilirsiniz.

  • iPhone menüsünden Ayarlar uygulamasına giriniz.
  • Ayarlar menüsünden de Genel alt bölümünü seçerek Erişilebilirlik ayarlarına giriş yapınız.
  • Erişilebilirlik ayarlarından kontrast değerini arttırmalısınız.
iphone gizli klasör oluşturma

Beyaz arka plan kullanacak olan kullanıcıların bu ayarı tamamen kaldırması gerekiyor. Eğer gri bir duvar kâğıdı seçtiyseniz şeffaflık özelliğini kaldırmayıp ince bir ayar yapmanız gerekiyor. Uğraşmak istemiyorum diyorsanız beyaz bir arka plan seçerek klasörlerinizi gizlemeye devam edebilirsiniz.

Erişilebilirlik ayarları ya da beyan arka plan ile uğraşmak istemiyorsanız sizler için en doğru tercih iPhone gizli klasör oluşturma uygulamasını kullanmak olacaktır.

iPhone Gizli Klasör Oluşturma Uygulaması

Her ne kadar cihazınızda farklı yöntemlerle gizli klasör oluşturmanız mümkün olsa da; 3. Parti uygulamalar aracılığıyla da iPhone’da gizli klasör oluşturabilirsiniz. Gizli klasör oluşturma uygulaması sayesinde arka plan ve kontrast ayarı yapmanıza gerek kalmadan gizli klasör oluşturabilirsiniz.

Peki gizli klasör oluşturma uygulaması nasıl kullanılır?

iphone gizli klasörler nasıl görüntülenir
  • Cihazınızda halihazırda yüklü olan App Store’a giriş yaparak App Icons Free – Cool Icon Themes, Backgrounds & Wallpapers uygulamasını indiriniz.
  • Uygulamayı indirdikten sonra uygulamanın ekranından “Simge Oluştur” bölümüne tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan “Bağlantıya Git” seçeneğini tıklayınız
  • Burada gördüğünüz birçok seçenek arasından “Film Rulosu” seçeneğini tıklayarak arka planınızda olan beyaz duvar kağıdını seçin ve gizli klasörünüzü oluşturun.
  • Gizlemek istediğiniz klasöre bu program aracılığıyla beyaz simge atamanız gerekiyor.

Yukarıdaki maddeleri dikkate aldığınız takdirde iPhone cihazınızda siz dışında kimse gizli klasör olduğunu fark etmeyecektir. Tabii ki koyu arka plan seven biriyseniz beyaz arka plana alışmak sizi biraz zorlayacaktır. iPhone cihazlarınız ile ilgili daha fazla sorunuz mevcut ise; yorum yaparak yardım isteyebilir veya Program kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgini Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir