Karantina Sürecinde İzleyebileceğiniz Netflix Dizileri

Koronavirüsün hayatımızı esir aldığı bu dönemde “izleyecek dizi bulamıyorum” diyenler için Netflix dizileri içerikli eşsiz bir liste hazırladık. Binlerce içerik arasında hoşunuza gidebilecek Netflix dizilerini seçmek zor olsa da beğendiğimiz ve sizin de beğenebileceğinizi düşündüğümüz seçimler yaptık. IMDB puanları ya da popülerliğini göz ardı ettiğimiz bu öneri listesinde dizi konusu kadar kendi fikirlerimize de yer verdik.

Neden Netflix Dizileri İzlemeliyim?

Ardı ardına gelen sansür yasakları ve dizi sürelerinin çok uzun olmasından kaynaklı olarak genç nesil rotasını yabancı dizilere çevirdi. Günümüzde izleyici kitlesi arka fonda müzik çalarken erkek ile kadının bakışmasını izlemekten sıkıldı ve süre olarak kısa olmasına rağmen içi dolu dizileri tercih ediyor. Netflix platformu başarılı film ve dizileri ile son dönemlerde büyük bir sıçrayış yaşadı. Bir çok içerik arasından seçim yapmanızın zor olabileceğini düşünerek sizler için seçimler yaptık.

Karantina Sürecinde İzleyebileceğiniz Netflix Dizileri

Önerdiğimiz Netflix Dizileri

Önerilerimize başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki; önerdiğimiz Netflix dizileri listesi tamamen kendi fikirlerimizden yola çıkarak oluşturulmuştur. Tüm bizesorarsan.com okuyucularının beğenmesini umuyoruz.

When They See Us – Netflix Dizileri

when they see us netflix öneri

Kaliteli oyuncu kadrosu ile ABD’de gündeme oturan 4 bölümlük mini dizi, çarpıcı hikayesi ile sinir krizi geçirtebilir. Irkçılık temalı bu dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Dizimizin konusuna gelecek olursak; Tecavüz suçundan yargılanan 5 çocuğun suçsuzluğunu ispat etmeleri için verilen mücadeleyi konu ediniyor. Bazı sahnelerde o kadar sinir olacaksanız ki; gözyaşlarınızın yanağınızı okşaması kaçınılmaz olabilir. Irkçılığın en üst düzeyde hissedildiği mini dizide siyahi insanlara karşı olan önyargılar ve yozlaşmış adalet sistemi hakkında eleştirel bir yaklaşımda bulunulmuştur. Çok popüler olmamasına rağmen Netflix dizileri arasında en iyilerden biri olduğunu düşündüğümüz bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Dram, Suç, Biyografi

Oyuncular: Asante Blackk – Caleel Harris – Ethan Herisse

IMDB Puanı: 8,9 Bizesorarsan.com Puanı: 9,0

Sense8

sense8 netflix dizi önerisi

Tek bir ruh altında toplanan 8 farklı kişinin hikayesini konu edinen bu dizi ilgi çekici konusu ile öne çıkıyor. 8 farklı kişinin telepatik iletişim kurabiliyor olmasına bağlı olarak birbirlerinin hayatlarına müdahale edebiliyorlar. 2 sezondan oluşan Sense8 dizisi 24 bölüm boyunca sizi ekran başına kilitleyebilir. Konusunun özgünlüğü bakımından büyük bir yankı uyandıran dizinin bu kadar kısa sürmesi kimse tarafından beklenmemesine rağmen yayınlanan bölümleriyle bizim takdirimizi kazandı.

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu

Oyuncular: Tuppence Middleton – Brian J. Smith – Bae Doona

IMDB Puanı: 8,3 Bizesorarsan.com Puanı: 8,5

El Chapo

el chapo netflix dizi önerisi

Netflix öyle güzel yere tezgah açmış ki; suçun ve suçlunun eksik olmadığı Meksika sayesinde dolu dolu diziler çekiyor. Narcos ile benzer bir dizi olan El Chapo, bizce rakibine fark atmayı başarmıştır.  Bir dönemin en çok aranan uyuşturucu baronu olan Joaquin Guzman’ın biyografisinin ele alındığı bu dizide gerilimi en yüksek seviyede hissedeceksiniz. Her geçen gün popülaritesi artan dizide uyuşturucu baronunun yakalanış ve hapishaneden firar edişi birbirinden güzel sahnelerle izleyici ile buluşuyor. Baştan uyarıyorum! Bu dizi bir uyuşturucu baronuna sempati beslemenize sebep olabilir. Ha bu arada intro şarkısını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Tür: Suç, Gerilim, Drama

Oyuncular: Marco de la O – Humberto Busto – Alejandro Aguilar

IMDB Puanı: 7,8 Bizesorarsan.com Puanı: 8,6

Vis a Vis

vis a vis locked up öneri

Yine bir hapishane dizisiyle karşınızdayız fakat bu diziyi diğerlerinden ayıran özelliği İspanyol sinemasına ait olmasıdır. Duygu işleme ve gerilim konusunda en iyisi olduğunu düşündüğüm İspanyol senaristler harika bir işe imza atmışlar. Ülkemizde yayınlanan “Avlu” dizisinin de uyarlandığı bu yapıtta nazik bir hanımefendinin yanlış kişiyle sevgili olmasından dolayı hapishaneye düşmesi ve yeni hayatına uyum sağlayamaması anlatılıyor. “La Casa De Papel” dizisinden tanıdığımız simaları da bol bol göreceğiniz bir dizidir.

UYARI: Dizi boyunca sinirlerinizi hoplatacak olan Zulema (Nam-ı diğer Zulüma) o kadar sağlam oynamış ki sizi bir zalime aşık edebilir.

Tür: Suç, Gerilim, Drama

Oyuncular: Najwa Nimri – Maggie Civantos – Berta Vazquez

IMDB Puanı: 8,3 Bizesorarsan.com Puanı: 8,0

The 100

the 100 netflix dizi önerisi

Bilim kurgu severlerin soluksuz izleyecekleri bir dizi olduğunun garantisini verebilirim. İlk sezonunu çok iyi bulmasak da geri kalan sezonları ile beğenimizi kazanmıştır. Dizikolikler de bizim gibi düşünüyor olacak ki The 100 6. Sezonunu geride bırakarak final sezonuna gelmiştir. Dizimizin konusuna gelecek olursak; dünyada yaşanan felaketten dolayı bir uzay aracına hapsolan 100 kişinin dünyayı tekrardan yaşanabilir bir yer haline getirme mücadeleleri ele alınıyor. İlk sezonları başka platformlarda yayınlanmasına rağmen Netflix tarafından satın alınan başarılı dizinin final sezonu 20 Mayıs 2020’de seyirci ile buluşacak.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Oyuncular: Eliza Taylor – Bobby Morley – Marie Avgeropoulos

IMDB Puanı: 7,7 Bizesorarsan.com Puanı: 8,2

Bize sorarsanız hepsi izlenmeye değer fakat seçim yapmak konusunda özgürsünüz. 😊

“Karantina Sürecinde İzleyebileceğiniz Netflix Dizileri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın