Kısa Çalışma Ödeneği 0 Yazıyor | Neden Sıfır Gözüküyor? 2021

Milyonlarca vatandaş kısa çalışma ödeneği 0 yazıyor ve sistemde neden sıfır gözüküyor şikayeti ile İşkur’un kapısını çaldı. Pandemi nedeni ile işsiz kalan, kısa çalışan ve evden çalışan vatandaşlara İşkur ve Sosyal Güvenlik Kurumu ortaklığı ile nakdi destek ödemesi ve kısa çalışma ödeneği yatmaktaydı. Ancak son günlerde birçok vatandaşımızın e-devletinde kısa çalışma ödeneği 0 yazıyor, yani sistemde sıfır gözüküyor. Kısa çalışma ödeneği neden sıfır gözüküyor diye merak eden çalışanlar, İşkur ve SGK’yı bu konuda fazlasıyla bunaltacak gibi duruyor.

Kısa çalışma ödeneği 0 yazıyor sorunu birçok kullanıcının E-Devlet hesabında yer alıyor. Sistemde kısa çalışma ödeneği görünmediği gibi görünse bile sıfır gözüküyor. Peki neden sıfır gözüküyor? Gelin beraber inceleyelim.

Kısa Çalışma Ödeneği Neden 0 Yazıyor?

Kısa çalışma ödeneği 0 yazıyor diyen çalışanların korkmasına hiç gerek yok. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu ve İşkur’la yapılan bilgi alışverişleri neticesinde bu sorunun geçici olduğu, yakın zamanda düzeleceği bilgisini aldık.

Kısa çalışma ödeneği ekranında sistemde sıfır gözükmesinin sebebi henüz anlaşılamamış olsa da pandemiye hazırlıksız yakalanan internet altyapılarından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Takdir edersiniz ki; kısa süre içerisinde tüm dünyayı esir alan pandemiyi önceden öngörmek ve bu hususta teknolojiler geliştirmek mümkün değildi. Bu nedenle de kısa çalışma ödeneği sistemde 0 (sıfır) gözüküyor.

Kısa çalışma ödeneği miktar 0 TL ve gün sayısı 0 güngözüküyor ise; yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Yakın bir zamanda düzelecek olan entegrasyon sistemi bazen bu ve benzeri hatalara yol açabiliyor. Bu nedenle kısa çalışma ödeneği neden 0 yazıyor ya da sistemde sıfır gözüküyor gibi aramalar yapmanıza gerek yoktur. Kısa çalışma ödeneği yatmadı ya da farklı bir sorununuz olur ise; yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Yorum yapın