Mobil Cihazlar İçin En İyi Android Hikayeli Oyunlar 2021

Neredeyse herkesin “gamer” olduğu bugünlerde, mobil cihaz kullanıcıları tarafından en iyi android hikayeli oyunlar sıklıkla araştırılıyor. Yavaş yavaş tarihe karışan bilgisayarlar yerine, daha hızlı ve akıcı olan mobil cihazlar, oyun deneyimi en üst seviyeye çıkartıyor.

Ama tabii ki piyasada binlerce android hikayeli oyunlar var ve siz hangisini oynayacağınıza henüz karar vermediniz değil mi? Fakat bunlardan bazıları var ki; hem PC hem de Playstation’da deneyimlediğiniz hikayeli oyunlardan kat ve kat daha güzel bir hikaye sunuyor. Biz de sizler için mobil cihazınızda oynayabileceğiniz birbirinden güzel hikayeli android oyunları derledik.

Ücretsiz ve En İyi Android Hikayeli Oyunlar

“Gamer’lar böyledirler oyunsuz yaşayamaz ölürler” desek doğru olur mu sizce? Bize sorarsanız tam da yerinde bir tespit olur. Çünkü özellikle pandemi nedeni ile eve hapsolduğumuz bu dönemde birçok oyuncu oynayacak yeni oyunlar arıyor. Özellikle hikayeli oyun meraklıları, bağımlılık derecesini abartarak android hikayeli oyunlar ile merak sarmış durumda. Bilgisayara oranla daha kolay kullanıma sahip olan mobil cihazlar, hikayeli android oyunlar oynamak isteyen oyuncuların imdadına yetişiyor.

Gabriel Knight: Sins Of Fathers | En İyi Hikaye Tabanlı Android Oyun

Fiyat: Ücretsiz

gabriel knight android hikayeli oyunlar

Gabriel Knight: Sins of the Fathers, size tercih hakkı sunan ve buna göre hikaye geliştiren seçenekli hikaye oyunlarından biridir. Gizemli ve polisiye bir hikaye tarzı benimsemiş olan bu oyun, android cihazlarda oynanabilecek en iyi android hikayeli oyunlardan biridir.

Oyun amacı olarak cinayet çözmeniz gerekir ancak Türk dizilerinden farklı olarak herkes katili bilmez ve araştırır. Siz de bu araştırmayı size sunulan tercih hakları ile yapacaksınız. Ekranda sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar uyarınca oyunun hikayesi ilerleyecektir. Cinayet konusunda mobil cihazlarda daha iyi bir hikayeli oyun olmadığı konusunda iddialıyız!

Forgotton Anne | Hikayeli Macera Oyunu

Fiyat: Ücretsiz

life is stranger hikayeli android oyunu

Forgotton Anne, sıradışı bir hikayeye sahip olan android hikayeli oyunlarından biridir. Kayıp eşyaların dile geldiği, insan gibi hareket ettiği bir dünyada, sahiplerinin onları nerede kaybettikleri ve gerçek dünyaya dönmek için çabalamaları hikayesini konu edinmiş.

Oyunun ana karakteri olan Anne, gerçek dünyaya dönerken çıkabilecek herhangi bir sorunun üstesinden gelmek amacıyla uğraşan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle diyaloglar ile seçenekli hikaye sunan Forgotton Anne, doğru seçimler yaparak Unutulmuş Topraklar’dan dünyaya dönüş sürecinde eşyaları kontrol altında tutuyor.

The Walking Dead | En Çok Oynanan Hikayeli Mobil Oyun

Fiyat: Ücretsiz

the walking dead en iyi hikayeli android oyunu


Dizileri ile tanıdığımız The Walking Dead, bu başarılı hikayeyi bir de güzel hikayeli oyun ile süslemiş. Diğer hikayeli macera oyunlarının aksine, sadece seçenekli ve diyaloglu değil, bulmacalar çözerek hikayeye devam etmeniz amaçlanmıştır.

Çizgi roman serisinden esinlenilerek android hikayeli oyunlar oynamak isteyenler için tasarlanan The Walking Dead oyunu, diğer oyunlara nazaran yaptığınız her seçimin hikayenin sonraki aşamasını etkilediği için oyun severler tarafından oldukça beğenilmiştir.

The Wolf Among Us | Android Hikayeli Cinayet Çözme Oyunu

Fiyat: Ücretsiz

the wolf among us güzel hikayeli android oyunlar


Yine The Walking Dead’in yaratıcılarının eli ürünü olan The Wolf Among Us, bir kadın cinayetinin çözülmesini konu edinmiş. Çizgi romanı okuyanlar oyunu kısıtlı bulmuş olsalar da, bize sorarsanız nefessiz şekilde cinayeti çözmek için uğraşacaksınız.

The Wolf Among Us, Amerika’nın bir kasabasında gizemli ve halk için tehdit oluşturan bir katile karşı tasarlanmış. Ancak bu katil insan değil, olağanüstü güçlere sahip bir varlık. Bu yüzden oyun süresince sürekli sihirlere başvurmanız gerekebilir. Android hikayeli oyunlar arasında dikkat çeken The Wolf Among Us, ayrıca efsaneleri anmak adına bu oyunda birçok yabancı ünlü hikaye kahramanına da denk gelebilirsiniz.

Life Is Strange | Güzel Android Hikayeli Oyun

Fiyat: Ücretsiz

life is stranger hikaye android oyunuDüşünsenize; sizde yıllardır saklı olan olağanüstü bir yetenek var ve bunu çok geç fark ediyorsunuz. Life Is Strange, tam da bunu konu ediniyor. Genç yaşlardaki kahramanımız zamanı geri alabildiğini keşfediyor. Tabii ki bu durumda maceraların ardı arkası gelmiyor.

En güzel android hikayeli oyunun Life Is Strange olduğuna karar vermemek elde değil. Çünkü aynı Kelebek Etkisi filminde olduğu gibi, oyun süresince değiştirilen her sonuç gelecekte farklı bir etkiye sebep oluyor. Oyunu her oynadığınızda tercihleriniz oyunu farklı bir son ile bitirecek ve kolay kolay ezber yapmanıza imkan sağlamayacaktır. Oyunun yapısını beğendim diyorsanız hikayeyi de mutlaka öğrenin çünkü çok seveceksiniz.

Android cihazınız yoksa bile android emülatörler aracılığıyla oynayabileceğiniz 2021 yılı için en iyi android hikayeli oyunları sizler için değerlendirdik. Aklınıza gelen farklı bir oyun olursa listeye eklememiz adına bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Yorum yapın