Netflix Party Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır? Arkadaşlarınızla Film İzleyin

Netflix Party Özelliği Nedir?

Pandemi dolayısıyla herkesin sosyal hayatına ara vermek zorunda kaldığı bu dönemde Netflix yeni bir uygulaması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Netflix party adı verilen bu özellik arkadaşlarınızla çevrimiçi sinema keyfi yapabilmenize imkan sunarak karantinada imdadımıza koşuyor.

İnsanların sosyal bir varlık olması nedeni ile temel ihtiyaçlarının içerisinde sosyalleşme ihtiyacı da bulunmaktadır. Teknoloji şirketleri de insanların sosyalleşme ihtiyaçlarını dijital ortamlarda karşılamasını sağlamakta ve her geçen gün yeni uygulamalar geliştirmektedir.

netflix party nedir

Netflix de büyük talep gören platformlardan birisi olarak kullanıcıları için yeni bir eklenti üretti. Bu eklenti ile kişiler seçtikleri bir film ya da diziyi arkadaşları ile birlikte izleyebiliyorlar. Aynı anda eş zamanlı olarak film izleme imkanı sunan eklenti aynı zamanda bir sohbet penceresinden gerçek zamanlı sohbet imkanı da sağlamakta.

Netflix Party Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların her biri ayrı netflix hesapları ile platforma giriş yapıyorlar. İzlemek istediğiniz film ya da diziyi seçiyorsunuz ve Netflix Party uygulaması film ya da diziyi tüm hesaplar için eş zamanlı olarak oynatıyor. Bu özellik ile her bir hesap sahibi sanki bir sinema ortamındaymış gibi aynı anda aynı şeyi izliyor. Netflix Party eklentisinin aynı zamanda hoş bir özelliği daha bulunuyor. Ekranın köşesinde bulunan sohbet penceresi ile gerçek zamanlı sohbet etme imkanı sağlanmış. Böylelikle izleyenlerin sanki yan yana izliyormuş gibi film hakkında yorumlar yapabilmesi, sohbet edebilmesi fırsatı sunulmuştur.

netflix party özelliği nasıl kullanılır

Bu yeni özelliğin kullanılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Netflix party özelliğinin kullanılması için ilk olarak bu eklentinin yüklenmesi gereklidir. Bunun için önce sayfadaki ‘Netflix Party yükle‘ düğmesine tıklanır.
  • Bu düğme ile chrome web mağazasına yönlendirilirsiniz ve burada ‘Chrome ekle‘ seçeneği tıklanmalıdır.
  • Pop up şeklinde çıkan kutucukta ‘uzantı ekle’ butonu tıklanır ve Netflix party özelliği tarayıcınıza eklenir.
  • Eklentiyi çalıştırmak için Chrome’a eklenen NP butonu üzerine tıklamak yeterlidir.
  • Eklentiyi kullanabilmek için Netflix hesabınıza girmeniz ve oturum açmanız gerekir.
  • Hesabınızda oturum açıp bir video seçin ve oynatmaya başlayın.
  •  Party oluşturmak için adres çubuğu üzerindeki kırmızı NP yazısını tıklayarak burada bulunan ‘Partiyi başlat’ düğmesini de tıklayın.
  • Arkadaşlarınızı partiye davet edebilmek için parti URL adresini onlarla paylaşın.

Bir partiye katılmak için de size gönderilen URL adresine tıklayın ve arkasından adres çubuğundaki NP yazan yere tıklayın, bu sizi otomatik olarak partiye bağlayacaktır.

Party Yönetimi Nasıl Olur?

İzleme esnasında Netflix’in genel özellikleri olan videoyu duraklatma, geri sarma, ileri sarma gibi özellikleri de kullanılabilmektedir. Ancak bu özelliklerin sadece yönetici tarafından mı yoksa herkes tarafından mı kullanılabileceği seçilebilir.

Partiyi başlattığınızda griden kırmızıya dönen NP yazısına tıkladığınızda açılan pencerede ‘only i have control’ yazan kutucuğu işaretlerseniz bu işlemleri sadece siz yapabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla film izleme yöntemini öğrendiğiniz fakat izleyecek bir şey bulamıyor musunuz? Korkmayın çünkü Karantina Döneminde İzleyebileceğiniz Netflix Dizileri‘ni sizler için hazırladık. İyi seyirler 🙂

Yorum yapın