Oyun

Roblox Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır? | Çalınan, Banlanan, E-Postasız Hesap Kurtarma 2021

Roblox hesap kurtarma, son dönemlerin en popüler konularından biri haline geldi. Küçük yaş grupları tarafından, en sık oynanan oyun olma yolunda hızlı adımlarda ilerleyen platform, çocukların internet tecrübesi eksikliğinden kaynaklanan çalınan hesaplar, banlanan hesaplar ve e-postasız hesaplar nedeni ile sürekli olarak hesaba giriş yapamama sorunları yaşanıyor. Her ne kadar çocuklar internet ortamına aşina olsalar da çalınan ya da banlanan roblox hesap kurtarma konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorlar.

Roblox hesap kurtarma yöntemleri her geçen gün internette daha büyük bir paya sahip olsa da bu konuda net bir çözüm olduğunu söylemek son derece zor. Bu nedenle size en uygun hesap kurtarma yöntemini denemenizde fayda vardır. Kimi Roblox hesapları saniyeler içerisinde kurtarılıp geri alınıyorken kimi hesaplar ise; aylar geçmesine rağmen kurtarılamamaktadır.

Roblox Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Roblox hesap kurtarma ihtiyacı hissediyorsanız yüksek ihtimalle hesabınız çalındı veya e-posta adresinizi unuttunuz diye tahmin ediyoruz. Bir çok kötü niyetli kullanıcı tarafından çalınan hesaplara Roblox da dahil oldu. Bilgisayar ya da telefonlarınıza yüklenen zararlı yazılımlar sayesinde Roblox hesabınız saniyeler içerisinde başkalarının eline geçebilir.

Roblox hesabınızın çalınması ya da e-posta adresinizi unutmanız durumunda son derece hızlı davranmanız ve aşağıda belirttiğimiz adımları tane tane uygulamanız gerekmektedir. Tabii ki bu adımları uygulamanız, Roblox hesabınızın %100 kurtarılacağı ihtimali doğurmaz. Amacımız en kısa sürede tarafımıza yapılan saldırıyı def etmek ve kendimize tekrardan güvenilir bir oyun ortamı oluşturmak olacaktır.

Çalınan Roblox Hesap Kurtarma Yöntemi 2021

Roblox hesap kurtarma yöntemleri araştıran kullanıcılar arasında en sık yaşanan durumun hesap çalınması olduğu kanısındayız. Birçok yazılım ve virüs sayesinde oyuncuların bilgisayarlarına sızan kötü niyetli kişiler tarafından ekran ısı haritası takibi, kayıtlı şifreleri görme ve hesap bilgilerinizi saklandığı e-posta adreslerine erişme imkanı buluyor.

roblox hesap kurtarma yöntemi 2021

En zor Roblox hesap kurtarma yöntemi olarak en başta çalınan roblox hesabı kurtarma geliyor diyebiliriz. Çalınan hesaplar konusunda etkili çözümler üretilemese bile uygulamanız gereken adımlar size bir nebze de olsa yardımcı olabilir. Aksi takdirde benzeri hesap çalınma durumlarıyla daha çok karşılaşabilirsiniz.

Peki Roblox hesabınız çalındığında ne yapmalısınız?

 • Bilgisayarınızda yüklü anti-virüs programını çalıştırarak bilgisayarınızda genel güvenlik taraması yapınız.
 • Program Ekle veya Kaldır menüsünden yüklü programlara göz atarak şüphenizi çeken, daha önce karşılaşmadığınız veya yüklemesini yapmadığınız program olup olmadığını kontrol edin, mevcut ise; programı kaldırarak tekrar anti-virüs taraması yapın.
 • Ctrl+Alt+Delete komutunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni başlatın. İşlemler menüsünde Uygulamalar ve Arka Plan İşlemleri’ne gözatın. Şüpheli ya da dikkatinizi çeken bilmediğiniz bir durum ile karşılaşırsanız işlemi sonlandırın. Yanlış bir işlemi sonlandırmamak adına şüpheli bulduğunuz işlemi öncelikle Google’da aratarak ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederiz.
 • Kullanmış olduğunuz internet tarayıcısında (Chrome, Opera vb.) yüklü uzantıları kontrol ederek bilginiz dahilinde olmayan eklenti varsa kaldırın. Ayrıca tüm çerez ve çalıştırma ayarlarını sıfırlayarak tüm siteler ile tarayıcınızın irtibatını kesin.
 • Ardından Roblox hesap kurtarmak için Roblox hesabınızın şifresini yenileyin. Bu aşama oldukça önemlidir çünkü bilgisayarınıza sızılmamış olsa dahi hesabınız çalındıysa şifreniz kesinlikle 3. Kişiler tarafından bilinmektedir.

Bu adımları uygulamak sizin adınıza en güvenilir yol olacaktır. Aksi takdirde çalınan hesaplarınız Roblox ile sınırlı kalmayarak diğer oyun veya sosyal medya hesaplarınıza da yönelebilir.

E-Postasız Roblox Hesabı Kurtarma

E-postasız Roblox hesabı kurtarma oldukça zorlayacaktır ancak neyse ki çözümü var. Birçok kullanıcı tarafından önemsenmese dahi e-posta adresimiz bizim sanal ortamdaki kimliğimizdir. Tüm kayıt ve iletişim bilgilerimiz e-posta adresimizde muhafaza edilmektedir. Ancak birçok kullanıcı bu hususu dikkate almadan rastgele şifreler oluşturuyor ve ardından roblox hesabımın e-posta adresini unuttum diyerek hesap kurtarma yöntemi arıyor. Roblox hesabınızın e-postasını hatırlamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

roblox e-postasız hesap kurtarma yöntemi 2021
 • Roblox giriş ekranından Şifremi veya Kullanıcı Adımı Unuttum butonuna tıklayınız.
 • Açılan ekran şifresini unutanlara yönelik olduğu için üstte yer alan Kullanıcı Adı sekmesine geçiş yapıyoruz.
 • E-Posta hesabını hatırlamadığımız için en altta bulunan “Kullanıcı Adını Almak için Telefon Numarası Kullanın” tercihiyle Türkiye +90’ı seçiyor ve numaramızı yazıyoruz.
 • Cep telefonumuza gelen doğrulama kodunu girerek kullanıcı adı, e-posta ve şifre gibi kritik bilgilerimizi değiştirerek roblox hesabını kurtarıyoruz.

Banlanan Roblox Hesabı Nasıl Kurtarılır 2021

Banlanan Roblox hesabı kurtarma her ne kadar zor görünse de imkansız değildir. Hesabınızı ele geçiren kişinin davranışları nedeni ile hesabınız banlandı ise; kurtarmanız için kayıt olduğunuz ilk e-posta adresine ihtiyaç duyulmaktadır. İlk mail elinizde olursa Roblox hesap banı açmak son derece kolay olacaktır. Dilerseniz banlanan roblox hesabı nasıl kurtarılır birlikte inceleyelim.

 • Öncelikle Roblox Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Roblox Destek birimine mail atarak hesabınızın kayıtlı olduğu ilk e-posta adresini belirtiniz.
 • Mail içeriğini İngilizce dilinde hazırlayarak göndermeniz cevap almanız konusunda büyük bir fayda sağlayacaktır.
 • Hesabınız ile ilgili hatırladığınız bilgileri (şifre, kullanıcı adı, karakter adı, ekran görüntüleri, videolar, ne zaman giriş yaptığınız vs.) Roblox destek birimine bildirerek hesabınızın saldırıya uğradığını ve Roblox hesabına giremediğinizi belirtiniz.
 • Roblox hesap kurtarma sürecini 30 gün içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle geç olmadan destek maili veya destek formu ile ulaşınız.

Roblox hesabınızla ilgili yaşadığınız farklı bir sorun var olması durumunda ya da hata ile karşı karşıya kaldıysanız yorum kısmını kullanarak yardım isteyebilirsiniz.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Hesabım çalındı Gmail birden deiştirdi kabuletmeden ben ve şuan sizden yardım bekliyorum

 1. hesabım çalındı şifresini bilmiyorum yeni hesap açtım yinede hesabıma geçmek istiyorum.

 2. Hesabım çalındı Gmail birden deiştirdi kabuletmeden ben ve şuan sizden yardım bekliyorum.

 3. Robrox hesabımı girişi yapamıyorum god Google hesabımı sinindiği için kodu alamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu