Saç Tozu Nedir? Toppik Nerede Satılır?

Saç tozu ya da toppik olarak bilinen ürün, kelliğe ve saç seyrekliğine çözüm olarak geliştirilen kişisel bakım ürünüdür. Saç tozu, ülkemizde son yıllarda oldukça geniş bir pazara yayılarak neredeyse tüm kullanıcıları tarafından beğenilmiştir. Saç fiberi olarak hitap edilen ve %97 doğal keratin içeren bu ürün saçlarınıza dolgun bir görüntü vermek için raflarda yerini almış bulunuyor.

Saç tozu, nam-ı diğer toppik Seyrek saçlılar, kel bölgesi bulunanlar, saç hastalıkları ile uğraşanlar için toz halinde saçınıza uygulanabilen son derece pratik ve faydalı bir üründür.

saç tozu toppik nedir


Seyrek bölgelerinizde gözle farkedilemeyecek doğal bir görünüme kavuşturan toppik saç tozu, bununla da sınırlı kalmayarak şampuan ve yoğun su ile temas etmediği sürece saçınızda kalarak kendinize olan güveninizi yerinde hissetmenize sebep olur.

Toppik Saç Tozu Nerede Satılır?

Toppik saç tozu, İnternet üzerinden veya eczanelerden temin edebiliceğiniz bir üründür. Farklı boy ve gramlarla satılan toppik fiyatları 50₺-200₺ arasında değişim göstermektedir. Fiyatını pahalı bulan kullanıcılar için yan sanayi olarak nitelendirilebilecek ürünler de mevcuttur.


Bütçe sıkıntısı çeken okurlarımız yazımızın devamında bahsedeceğimiz USA Toppik veya diğer markalara göz atabilir.Türkiye’de gittikçe yaygınlaşan bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak için makalemizden faydalanabilirsiniz.


Saç Tozu Nasıl Kullanılır? Toppik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Toppik saç tozu, seyrek veya kel bölgelerinize toppik uygulanırken dikkate almanız gereken bazı hususlar mevcuttur. Kullanan kişi dışındaki birinin saça uygulamasının daha sağlıklı bir görüntü ortaya koyacağı şüphesiz herkes tarafından tahmin edilmektedir.

toppik saç tozu nasıl kullanılır

Uygulamak istediğiniz bölgeye yaklaştırdığınız toppik’i yavaş hareketlerle çalkalayarak saçınıza dökeceksiniz. Yok ben bu işi beceremiyorum derseniz toppik satın alırken promosyon olarak verilen tarağı da satıcınızdan talep etmenizde fayda vardır.

Toppik Kalıcı mı?

Toppik saç tozu duş almadığınız sürece 1-3 gün civarında saçınıza güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Saça toppik dökme işlemi tamamlandıktan sonra, saç spreyini uyguladığınız bölgeye sıkarak hafta boyunca saçınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Fakat ben saçınıza bu kadar fazla harici madde kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Toppik Kaç Gün Gider? Toppik Kaç Kullanımlık?

Toppik saç tozu, 27 gramlık bir üründür. Saç seyrekliği ya da kelliği ile ilgili olarak takıntılarınız haddinden fazla değilse her gün kullanmanıza gerek yoktur. Her ne kadar 27 gram çok az gibi görünse de toppik saç tozunun her gün kullanılması halinde ortalama kullanım süresi 2 aydır.

Toppik Saç Tozu Markaları

Piyasada 20’den fazla toppik saç tozu markası olsa da sizler için en iyi toppik saç tozu sıralaması yaptık. Tabii ki bu sıralamayı yaparken öncelikle toppik kullananlar tarafından verilen geri bildirimleri önemsedik.

Toppik Saç Tozu

Tüm dünyada bilinen ve ilk saç fiberi üreten firmadır. Kullanıcılarının tamamından olumlu geri dönüşler alan bu ürünü tecrübelerime dayanarak zirvede olduğunu söyleyebilirim. Toppik fiyatı, diğer saç tozlarına göre daha pahalı olsa da kalitesi ile verdiğiniz paranın hakkını veriyor. 12 Gr, 27,5 Gr, 55 Gr ve deneme boyu olan 3 Gramlık ürünlerle karşımıza çıkıyor.

Fixplant Saç Tozu

Fixplant saç tozu; zirvedekiler daima yalnızdır sözünün, saç fiberi alanında geçerli olmadığını düşündüren üründür. Toppik ne kadar kaliteli ise bir o kadar kaliteli hatta bir tık daha doğal görünümü olan saç tozu markasıdır. Sadece 28 gram olarak piyasaya sürülen ve fiyatı toppik’e göre daha uygun olan bu ürünü internetten kolayca temin edebilirsiniz. Benim tercihim her daim Fixplant olmuştur.

ucuz toppik saç tozu fiyatları

Bunee Saç Tozu

Bunee saç tozu, kaliteli bir saç fiberi olup internetteki uygun fiyatı ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başardı. Küçük boyunu denediğim bu ürünün diğerlerinden farkı gözle görülebilir değildi. 12 Gr ve 27,5 Gr olarak mavi kutusunda satışa sunulan bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bu ürünün diğer markalardan farkı hem sprey saç fiberi hemde saç tozu olarak kullanıma sunulmuş olmasıdır. Tek sefer kullandığım bu ürün istediğim performansı göstermese de ucuz saç fiberi arayanlar için vazgeçilemez bir üründür.


USA Toppik Saç Fiberi

Saç tozu pazarını es geçmeyen ve tüm dünyaya ürünlerini satan Çin, saç fiberi piyasasına da el atmakta kararlı görünüyor. USA Toppik adlı ürün orjinal saç tozlarına oranla daha kalitesiz olsa da yarı yarıya fiyatı ile sizi kendine çekmeyi başarıyor.

Yaklaşık 5 kutu kullandığım bu üründe herhangi bir sorun yaşamadım ve diğer saç tozlarına oranla daha çabuk temin edilmesi açısından tercih ettiğim bir üründür. Ortalama fiyatları 50-100₺ arasında değişen bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Toppik Yararları

1- Kel veya seyrek görünümü yok ederek kendinize güveninizi artırır.
2-Temin edilmesi kolaydır.
3-Her bütçeye uygun toppik markası mevcuttur.
4-Bir ile üç güne kadar saçınızda kalır.
5-Yağmur, kar gibi nedenlerle saçınıza temas eden suya karşı dayanıklıdır, akmaz.
6-Güvenilir markaların ürünleri %97 keratin içerdiğinden saçınız açısından faydalıdır.

Toppik Zararları

1-Orjinal toppik fiyatı günümüz şartlarında epey pahalıdır.
2-Gün içerisinde dökülmese de yastığınızı karartır.
3-Kafanızı kaşıdığınız zaman tırnak aralarınız saç tozu ile dolar.
4-Ucuz fiyatlı ürünlerin içeriğinde neler olduğunu bilmiyoruz. Buna bağlı olarak saçınıza zararlı kimyasal maddeler temas edebilir.

“Saç Tozu Nedir? Toppik Nerede Satılır?” üzerine bir yorum

  1. Harika bi yazı olmus aynı sorunu bende çekiyorum kellik yok ama saç aralarinda ayrilmalar başladı doğal olarak yağlanma vs olusuyor ve kellik çıkıyor ortaya ürün iceriklerine baktım ama toppik alisilir hale geldiginden dolayı çok cazip duruyor teşekkür ederim bilgilendirme icin

    Cevapla

Yorum yapın