Şehir Dışına Gitmeden Araba Almak Mümkün mü?

Şehir dışına çıkmadan araç almak mı istiyorsunuz? İnternet ilanlarında bir araç gördünüz ve çok hoşunuza gitti değil mi? Fakat onca yolu gidip gelmek için ne vaktiniz var ne de bütçeniz. Zaten güzel şeyler hep bizden uzakta olur diye düşünmenize gerek yok çünkü şehir dışına gitmeden araba almak, başka şehirde ekspertiz yaptırmak ve beğendiğiniz aracı ekspertize sokma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Son dönemlerde hızla yükselen araç piyasasından dolayı fiyatlar daha da yükselmeden araç satın almak istediğinizi hissediyoruz. Yaşadığınız şehirde isteklerinizi karşılar nitelikte bir araba bulamadıysanız size yol gözüktü demektir. Sahibinden ve diğer ilan siteleri vasıtasıyla aradığınız aracı sizden çoooook uzaklarda da bulabilirsiniz. Tabii ki fotoğraflara aldanıp araç alınmaz. E siz de usta olmadığınıza göre en güvenilir yolu seçerek satın alacağınız aracı ekspertize sokmak zorundasınız. Dolandırılma ihtimalinin bulunduğu araç alım satım sektöründe kendinizi korumak için mutlaka güvenilir yöntemler tercih etmelisiniz.

Şehir dışına gitmeden araba almak için birçok farklı seçenek mevcut;

  • Başka şehirde bulunan eş, dost, tanıdık vasıtası ile araç almak
  • Mobil oto ekspertizleri
  • Gezenadam
  • Araç nakliyesi
mobil oto ekspertizleri şehir dışına gitmeden araç almak

Tanıdıklar Aracılığıyla Şehir Dışına Çıkmadan Araba Almak

Garantici kişilikler için en güvenilir yol budur diyebiliriz. Ancak 81 ilde 81 tanıdığınız var mıdır? Her ne kadar en güvenli yol olsa da beğendiğiniz aracı ekspertize sokmak için ilgili şehirde herhangi bir tanıdığınız olmayabilir. Bu yüzden sahibinden filtrelerini ya tanıdığınızın olduğu şehirler ile sınırlayacaksınız ya da diğer seçenekleri değerlendireceksiniz.

Mobil Oto Ekspertizleri

Araç ekspertizlerinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki mobil oto ekspertizleri nedir? Mobil oto ekspertizleri siz sıcacık yatağınızda uyurken sizin yerinize başka şehirdeki satın alacağınız araca ekspertiz raporu hazırlayan firmalardır. Birçoğu bilinirliği yüksek markalar olmasına rağmen içiniz rahat etmiyorsa tam size göre bir hizmetleri var. Görüntülü konuşma ile ekspertiz! Yanlış duymadınız mobil oto ekspertiz firmaları araç sahibi ile sizi görüntülü şekilde görüştürerek hoşunuza giden aracı canlı yayında ekspertize sokuyor. Siz de bu sayede hem yüksek yol maliyetlerinden kurtuluyor hem de alacağınız aracı daha yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz.

Mobil oto ekspertizlerinden randevu aldıktan sonra satıcı ile iletişime geçerek belirlenen gün ve saatte aracı sizin seçeceğiniz ekspertize götürmesini isteyeceksiniz. Satıcı taraf kabul ettiği takdirde mobil görüşme ile aracınızın ekspertiz raporunu canlı kanlı görebilirsiniz.

En Güvenilir Mobil Oto Ekspertizleri

Araç alım satım piyasası o kadar hızlandı ki artık her şehirde ekspertiz firmaları yaygın şekilde görülebiliyor. Fakat en güvenilir ekspertiz cihazları ve kurumsallık hangi firmalarda derseniz sizler için şöyle bir liste hazırladık;

  • Bosch Ekspertiz
  • Otorapor
  • Pilot Garage

Listelediğimiz ekspertiz firmaları hemen hemen her şehirde mevcut olup diğer firmalara oranla daha yüksek müşteri memnuniyetini önemseyen ve TSE-Tüvtürk belgelerini taşıyan firmalardır. Aracınızı ekspertize sokmadan önce mutlaka içinize sinen paketi seçmenizi tavsiye ederiz. Sadece kaporta değil Dyno (Motor), Km sorgusu, Fren ve Süspansiyon testlerine de sokmanız sizin açınızdan daha güvenli bir seçenek olacaktır.

GezenAdam

Son dönemlerde en başarılı bulduğumuz girişimlerden biri diyebiliriz. Gezenadam, farklı şehirde bulunan araçlar için ekspertiz hizmeti sunarak sizi şehir şehir dolaşmaktan kurtarıyor. Gezenadam firması sizin yerinize aracınızın bulunduğu ile giderek aracınızı ekspertize sokuyor ve dilediğiniz takdirde kapınıza kadar getiriyor. Üstelik bu hizmetler için de öyle yüksek meblağlar ödemek zorunda bırakmıyor. Instagram hesaplarından incelediğimiz kadarı ile ekspertiz+hizmet bedeli olarak 300-400 TL civarında bir ücret alıyorlar.

Araç alım satım hizmetlerinin yanı sıra size vekaleten birçok farklı işinizi de yerine getirebilirler. Hatta çıtayı o kadar yükselttiler ki yurt dışında bulunan müşterileri için vekaleten bir düğüne katılıp altınlarını taktılar. İş ciddiyetinin yansımasını da düğüne katılan kişinin takım elbisesinden anlayabiliriz. Gezenadam oluşumuna internet siteleri veya sosyal medya adreslerinden ulaşabilirsiniz. Siz de güven konusunda problem yaşıyorum diyorsanız Gezenadam’ı tercih edebilirsiniz.

araç nakliyesi şehir dışından araba almak

Araç Nakliyesi

Yukarıdaki seçeneklerden sonra buraları okuyacağınızı hiç sanmıyorum ama henüz tatmin olmadıysanız buyrun bir de bu yöntemi deneyin. Araç nakliyesi, çeşitli firmalar ve sigorta şirketleri aracılığı ile beğendiğiniz aracı ayağınıza kadar getirerek canlı kanlı ekspertize sokmanıza müsaade ediyor. Tabii ki bu hizmet karşısında yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bahsi geçen şehir dışından araç alma modelleri içerisinde en büyük miktarlar bu yöntem üzerinden gerçekleşiyor.

Eğer sizin de şehir dışına gitme imkanınız yoksa yukarıdaki seçeneklerden biri ile aracınızı ekspertize sokabilir, güvenilir firmalar aracılığı ile güvenle alım satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın