Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası Çözümü

instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Instagram uygulamasında son günlerde sıkça yaşanan Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz hatasından dolayı birçok kullanıcı mağdur oldu. Bu sorunun kaynağını merak eden kullanıcılar bir an önce hatanın giderilmesini ve Instagram hesaplarını eskisi gibi kullanmayı temenni ediyorlar.

Her geçen gün güncellemeler ile kendini yenileyen Instagram platformu, kullanıcılarının yasak işlemlerini cezalandırmak amacıyla İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatası ile karşı karşıya bırakıyor.

Tabii ki şu an merak ediyorsunuz. İşlem engellendi hatası giderilecek mi? Topluluğumuzu koruma hatası ne zamana kadar sürecek? Hareketleri kısıtlıyoruz hatası ne demek gibi sorularınızı cevaplayacağız merak etmeyin.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Ne Demek?

Instagram hesabınızda karşılaştığınız İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatasının ana sebebi yapmış olduğunuz yasak işlemlerden dolayı karşınıza çıkan bir uyarıdır.

Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Belirli bir süre boyunca Instagram’da paylaşım yapmanızı, takip isteği atmanızı, beğeni ve yorum yapmanızı kısıtlayacaktır.

Birçok özelliği engelleyerek spam konusunda savaş açan Instagram algoritması, sizin gerçek bir kişi olduğunuzu, bot olmadığınızı, otomatik işlem yapmadığınızı anladığında duracaktır.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası Ne Zaman Düzelir?

Instagram kısıtlama hatası, kalıcı değil geçici bir hatadır. Ancak ne zaman başlayıp ne zaman sona ereceği konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

Aşağıda belirteceğimiz adımları uyguladıktan sonra 2-3 gün içerisinde kaybolan karşılaştığınız İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatasının çözümü için belirtilen adımları harfiyen uygulamanız gerekmektedir.

İşlem Engellendi Hatası Neden Olur?

İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatası alıyorsanız bu sorunun birden çok sebebi olabilir. Bunlar ne diye soracak olursanız;

 • Sıklıkla takip isteği atmak
 • Hızlı şekilde gönderi beğenmek
 • Sürekli olarak yorum yapmak ve yorum spamına sebep olmak
 • Otomatik bot kullanmak
 • Hileli instagram veya instagram araçları kullanmak

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası Ne Zaman Düzelir?

Her kullanıcının ayrı bir gelir kaynağı olduğunu düşünürsek; Instagram neden hesaplarınıza kısıtlama uygulasın ki? Hesap kasmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntem olan takibe takip nam-ı diğer “GT” davranışı nedeni ile günde binlerce Instagram profili shadow ban yiyor.

Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz hatası çözümü

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram, takipçi kasma, yorum kasma ve beğeni kasma konusunda kullanıcılar ile adeta savaşıyor. Her gönderi altında bulunan spam yorumlar, arka arkaya yüzlerce kullanıcıya takip isteği atılması ve gördüğü her gönderiyi etkileşim almak adına beğenen kullanıcılar Instagram’ın kalitesine darbe vurarak algoritması ile oyun oynuyor.

Peki koskoca Instagram bunu neden yapıyor ki? Ne kadar çok kullanıcı o kadar gelir gibi gözükse de işin aslı biraz farklı.

Instagram, son yıllarda sanal dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri haline gelerek milyar dolarlarca ticaret hacmine ulaştı. Tabii ki bu piyasayı oluşturduktan sonra reklam konusunda rekabeti kızıştıran Instagram, ne kadar çok reklam o kadar çok gelir fikriyle kullanıcılarını reklam vermeye itti.

Takipçi sayınızı veya etkileşiminizi arttırmak için sıradan kişilere istek ve yorum atmak İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatası almanıza sebep olsa da; eğer Instagram hesabınızdan reklam verirseniz herhangi bir soruna sebebiyet vermemektedir.

Yani kısaca takipçi sayınız, etkileşiminiz, satışlarınız ve ticaret hacminizde büyüme gerçekleşmesi için reklam vermeye mecbur bırakılıyorsunuz.

Her ne kadar cezalandırılsanız da işlem engellendi hatası nedeniyle hesabınızın kapatılması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Tabii ki istisna olarak geçtiğimiz günlerde Instagram gizli hesapları görme uygulaması kullanan kullanıcılar ağır bir yaptırımla karşı karşıya kalmıştı. Ancak henüz hesap kısıtlamaları getirse de hesap kapatıldığına şahit olmadık.

Instagram kısıtlamasından ötürü hesabınız kapatıldıysa aşağıdaki sebeplerden olabilir.

 • Sahte takipçi satın almak
 • Otomatik bot programlarıyla takip, yorum ve beğeni yapmak
 • Instagram kullanıcılarından gelen şikayetler
 • Daha önce kısıtlama almanıza rağmen kural ihlallerine devam ederek spam yapmak

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası Çözümü

Geçici olarak aldığınız kısıtlama hatasından ötürü deneyebileceğiniz yollar vardır. Ne zaman düzeleceği belli olmayan bu hatayı gidermek adına ilk olarak kusurlu olduğunu düşündüğünüz kural ihlalinden vazgeçerek spam yapmayı durdurmalısınız.

Özellikle Postegro&Lili, Instafly veya benzeri Instagram araçlarını kullanıyorsanız hesabınız ile ilişiklerini kesmelisiniz. Çünkü spama neden olan ve kısıtlama sebebi olarak bilinen uygulamalardır. Otomatik işlemleri durdurduktan sonra uygulayacağınız bazı adımlar Instagram hesabınıza daha kısa sürede kavuşmanızı sağlayacaktır.

 • Takip etme, beğenme ve yorum yapma işlemlerinize 2-3 gün mola verin
 • Modeminizi resetleyerek IP adresinizi değiştirin
 • Kullanmış olduğunuz Instagram hesabını Facebook hesabı ile ilişkilendirerek güvenilir bir imaj çizin
 • Instagram kullanımına farklı bir cihaz ile devam edin
 • Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsan bize bildir sekmesinden yararlanarak Instagram yönetimine bildirimde bulunun

Instagram, gelişen spam algoritmaları sayesinde sahte işlemleri anında tespit edebiliyor. Hal böyle olunca birçok masum kullanıcı da İşlem Engellendi “Daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz.” Hatasından payını alıyor ve çözüm yolu aramaya başlıyor.

Tabii ki sadece bu ceza ile sınırlı kalmayan Instagram, kullanıcılarının paylaşımlarına açıklama engeli getirerek birçok hesabın etkileşimini minimum seviyeye indirgiyor. Eğer yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız lütfen yorum kısmından bize bildirin ve yeni çözümler üretmek için çabalayalım.

Bizesorarsan.com
Bilgi paylaştıkça çoğalır