İnternet

Ücretsiz Wordpress Blog Temaları 2021 | Mythemeshop

Mythemeshop, Covid-19 nedeni ile piyasaya birçok ücretsiz wordpress blog temaları sürdü. 77$ değerindeki temaları inceleyerek sizin için karşılaştırdık.

Ücretsiz Wordpress Blog Temaları Nasıl İndirilir?

ücretsiz premium tema indirme

Envato Elements grubu içerisinde bulunan Themeforest sitesi ile birlikte piyasanın zirvesinde yer alan Mythemeshop, kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaparak onlarca temayı ücretsiz kullanıma açtı.

Tema arayışı içinde olanlara ilaç niteliğinde olan bu gelişme, sitenize uygun blog temasını bulabileceğiniz gibi fahiş fiyatlara tema satın almaktan da kurtaracak.

Ücretsiz wordpress blog temaları sayesinde ülkemizde her geçen gün yükselen dolar kurunun sizi etkilemesine izin vermeyeceğiz. Mythemeshop’un yaptığı bu kıyak içerisinde neredeyse 30’a yakın tema bulunuyor.

Her türlü siteye hitap edecek temalar olduğu gibi bazı temalar birden fazla arayüze sahip görünüyor. Bu vesile ile beğendiğiniz temayı blogunuzda, e-ticaret projenizde, emlak sitenizde veya haber sitenizde kullanabilirsiniz.

 • Ücretsiz Wordpress Blog Temalarını indirmek için ilk yapmanız gereken BURAYA TIKLAYARAK Mythemeshop sitesine gitmek olacaktır.
 • Mythemeshop üyeliğiniz yoksa en kısa yoldan Facebook veya Google ile giriş yapabilirsiniz.
ücretsiz wordpress blog temaları nereden indirilir
 • Giriş yaptıktan sonra açılan panelin sağ üst köşesindeki harf içeren simgeye tıklayarak ‘Member’s Area’ sayfasına giriş yapıyoruz.
 • ‘Active Free Resources’ başlığı altında onlarca tema listelenmektedir. Hoşunuza gideni seçerek kullanabilirsiniz.
 • Bu aşamaya kadar geldikten sonra yapmanız gereken şey istediğiniz ücretsiz wordpress temasını indirmek olacaktır.

Theme Files: Tema dosyalarını indirmenizi sağlar.

Documentation: Tema hakkında gerekli bilgiler ve kurulumunu nasıl yapacağınızı anlatan belgeleri içerir.

Demo Data: Yapımcı tarafından oluşturulmuş tema demosunu nasıl yükleyeceğinizi gösteren video bağlantısına yönlendirir.

More Info: Tema satış sayfasına yönlendirerek tema hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulmanızı sağlar.

Changelog: Tema ile ilgili güncelleme veya iyileştirme yapılmış ise; neler yapıldığını gösterir.

Bahse konu temaların piyasa değerleri 29$ ile 59$ arasında değişim göstermektedir. En kısa sürede indirmenizi tavsiye ederiz.

ücretsiz wordpress blog temaları

Neden Wordpress Premium Tema Tercih Etmelisiniz?

 • Premium wordpress temaları, para kazanmaya yönelik olarak yaratıldığı için ücretsiz temalara göre daha temiz bir kodlamaya sahiptir.
 • Google‘ın hızlılık ilkesi gereğince premium temalarda hız genel esaslardan biridir. Sitenize erişim sağlayacak ziyaretçilerin en dikkat ettiği konu hızlı bir açılıştır.
 • Responsive temalar sayesinde siteniz her cihaza uygun olarak görüntülenme kabiliyetine sahip olacaktır. Bu da hit kaybı yaşamanızın önüne geçecektir.
 • Sitenizi kodların arasına yerleştirilmiş zararlı backlinklerden koruyarak Google‘ın gözünde güvenilir bir site olursunuz.
 • Premium temalardaki en güzel özelliklerden biri de; tema grafiklerinin üst düzey olmasıdır. Bir insan hakkındaki ilk çıkarımın kıyafet üzerinden yapılacağı gibi siteler için de güzel bir tema ziyaretçi tarafından takdir görecektir.

Wordpress Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tema seçerken nelere dikkat edilmelidir

Hız ve Performans

Tema seçerken ilk kuralımız bu olmalıdır. Düşük hıza sahip bir site, ziyaretçiyi kaçırmak açısından birebirdir.

Ziyaretçi, aradığı konu ile ilgili onlarca içerik varken 10 saniyede açılan bir siteyi tercih etmez. 1 saniyede açılan siteler ise; ziyaretçinin geri tuşuna basmasından daha erken açılmaktadır. Bu nedenle ziyaretçi kaybı yaşamaları nadir bir durumdur.

Hızlı siteler, arama motorları ve ziyaretçiler tarafından takdir topladığı gibi hitleri de yükseltmektedir. Sitenizi ziyaret etmeye bu kadar yaklaşmış bir ziyaretçiyi kaçırmak zararınıza olacaktır.

Responsive Uyumu

Günümüzde bilgisayar kullanımı minimum seviyeye inmiş olup kullanıcıların %70’i mobil üzerinden arama yapmaktadır. Bu nedenle responsive uyumlu tema olmazsa olmazımızdır.

Responsive duyarlılığı sayesinde temalarımız her ekrana ve her çözünürlüğe uyumlu hale gelir. Böylece mobil ziyaretçilerimize sitemizden ayrılmamak için 10/10 bir sebep sunarız.

Temiz Kodlama

Temiz kodlama, temaların gereksiz kodlardan arındırılarak hızlı bir deneyim yaşamınızı sağlar. Tema yapımcıları tarafından yapılan kodlamalar ne kadar küçültülmüş olursa SEO skorunuz o kadar artar.

Temanızın temiz bir kodlamaya sahip olup olmadığını çözmenizin zor olduğunu varsayarsak bu iş için birçok analiz aracı mevcuttur. Bu araçlar Pagespeed Insights, GTMetrix ve Pingdom Tools‘dur.

Bu araçlar sayesinde temanızın kodlaması ile ilgili bilgi edinebilir ve size uygun temayı seçebilirsiniz.

Tasarım

“Ye kürküm ye” hikayesini hepimizin bildiğini düşünüyorum. Hikayede de bahsedildiği gibi dışarıdan bakan biri sizin hakkınızdaki ilk gözlemini kıyafetleriniz üzerinden yapacak ve ona göre bir tavır alacaktır.

Bol kot, küpe, zincir ve baskılı t-shirt ile sokağa çıktığımızda insanlar rap veya rock dinleyicisi olduğumuzu düşünecektir. Oysa ki; klas bir takım elbise ile dolaştığımız takdirde saygın bir kişilik olduğumuz kanısına varılacaktır.

Temanız da sitenizin kıyafetidir. Ona ne kadar güzel bir kıyafet giydirirseniz ziyaretçilerinizin gözünde o denli değerli gözükür.

Projenize Uygun Tema Seçimi

Projenizi belirledikten sonra uygun bir tema seçmek oldukça önemlidir. Bu konuda en büyük yardımcınız rakip siteler olacaktır. Rakiplerinizin bloglarına göz atarak nasıl temalar kullanmanız gerektiği hakkında çıkarım yapabilirsiniz.

Kıyafetler üzerinden fazlasıyla örnek verdik fakat ne yapalım bu konuya çok yakışıyor. Eşofmanın üstüne kemer giyilmediği gibi, takım elbisenin altına terlik giyilmediği gibi, soğuk havalarda t-shirt giyilmediği gibi projenize de alakasız tema seçilemez!

Velhasıl kelam; haber sitesi açacaksanız haber temaları, blog açacaksanız blog temaları, ürün satışı yapacaksanız e-ticaret temaları tercih etmelisiniz. Aksi bir durum sitenizin yukarıda verdiğim örnekler gibi görünmesini sağlayabilir.

En İyi ve En Hızlı Ücretsiz Wordpress Blog Temaları

Mythemeshop tarafından yayınlanan temalar içerisinden sizin için en uygun olanları karşılaştırdık ve derledik. Bu sayede zamanınızdan tasarruf ederek istediğiniz temaya daha kısa sürede ulaşabileceksiniz!

Viral Wordpress Blog Teması

viral mythemeshop wordpress blog teması

Viral teması, Wordpress blog temaları için biçilmiş kaftan! Şık arayüzü, kolay özelleştirilebilir bileşenleri, ön plana çıkan görseller ve tek tıkla demo kurulumu ile kullanıcılarına harika bir deneyim yaşatıyor. Piyasa fiyatı 77$ olan tema şu an için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

viral wordpress blog teması gtmetrix

Viral içerikler, moda ve magazin blogları için kesinlikle değerlendirilmesi gereken bu temaya kullanıcılar da yükleme yapabiliyor. Viral temasına bağlı olarak 4 farklı arayüz daha mevcuttur. Dilerseniz diğer arayüzleri de inceleyebilirsiniz fakat bizim seçimimiz Default viral temadan yana oldu.

viral worpress teması pingdom tools

Magazine Ücretsiz Wordpress Blog Temaları

magazine worpress blog teması

Magazine blog teması, teknoloji blogu, moda blogu ve magazin sitesi açmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken bir tema olarak karşımıza çıkıyor. Mythemeshop’ta 77$ üzerinden satılan bu temanın ücretsiz halinin kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

magazin blog teması gtmetrix

Güzel dizayn, 4 farklı görünüm, schema entegrasyonu, responsive uyumu ve en önemlisi adsense uyumlu olması ile aradığınız tema magazine blog teması olabilir. Başarılı bir optimizasyona sahip olan bu temanın 2 farklı slider menüsü ve hızlı açılışı ise; gerçekten takdire şayan!

magazin blog teması pingdom tools

Schema Lite Blog Teması

schema lite ücretsiz premium wordpress blog teması

Schema Lite teması, orjinal Schema temasının alt temasıdır. Gördüğüm ücretsiz ve en hızlı blog temalarının başını çekiyor desek yalan olmaz. Satış sayfasında da belirtildiği gibi hız ve SEO uyumu bu temanın kodlanmasında önemli bir rol oynamış.

schema lite teması gtmetrix

Responsive uyumu, düzenlenmiş geri bildirim sistemi (review), hızlı ve seo uyumlu, tek tıkla demo kurulumu, HTML5 ve CSS3 uyumu ve kolay yönetilebilir admin paneli sayesinde Google algoritmaları ile dost olacaksınız.

schema lite wordpress teması pingdom tools

Bridge Blog Teması

bridge ücretsiz wordpress blog teması

Bridge blog teması, şık arayüzü ve minimuma indirgenmiş http isteği ile rakiplerine göz dağı veriyor. Günümüz temalarının en büyük eksisi olan javascript istekleri bu temada neredeyse hiç yok diyebiliriz.

bridge ücretsiz wordpress blog teması hız testi

Bridge blog teması, ücretsiz olmasının yanı sıra responsive uyumu sayesinde tüm cihazlarda sorunsuz bir hizmet sunuyor. 5 farklı demo içerisinde sosyal medya ikonları, slider menü, abonelik eklentisi ve adsense optimizasyonu bulunuyor. Sitenizden para kazanmak istiyorsanız kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

bridge blog teması performans testi

HowTo Blog Teması

howto ücretsiz wordpress blog teması

HowTo teması, 3 farklı arayüzü ile ön plana çıkıyor. Moda blogu ve makyaj blogu yönetenlerin hoşuna gidebilecek olan bu tema yüksek performans verileri ile de dikkatimizi çekmeyi başardı.

ücretsiz wordpress teması hız testi howto

Adsense optimizasyonu, full responsive özelliği, SEO uyumu, 590 farklı font seçeneği, temiz kodlama ve istediğiniz dile çeviri özelliğinden yararlanmak için tek tıkla kurulum yapabilirsiniz. HowTo temasının özellikleri say say bitmez biliyoruz fakat bu kadarı da yeterli olmuştur diye düşünüyoruz.

howto hız testi wordpress

Flick Blog Teması

flick ücretsiz blog teması

Sade ve şık bir blog teması arıyorsanız; Flick blog teması tam size göre! Flick premium wordpress teması işlevselliği ile rakiplerine fark atmayı başarmış. HTML5 ve CSS3 kodlaması ile oluşturulan tema, tüm google fontlarını da destekliyor. Kolay özelleştirilebilir oluşu sayesinde kendi zevkinize göre dizayn edebilirsiniz.

flick ücretsiz premium wordpress blog temaları

Yaptığımız hız testlerinde diğer temalara oranla daha kötü sonuçlar vermesine rağmen SEO optimizasyonu konusunda daha iyisini incelemedim diyebilirim. Responsive uyumlu flick teması, şıklığının yanı sıra adsense için de rahatlıkla kullanılabilir.

flick blog teması hız testi

PointPro Ücretsiz Wordpress Blog Temaları

pointpro blog teması ücretsiz

PointPro Blog teması, teknoloji blogu veya genel blog açacaklar için en uygun tema gibi görünüyor. Temada en çok hoşumuza giden özellik minimum http isteği içermesi oldu. Listelediğimiz temalar arasında kodlama olarak en temizi PointPro temasıdır diyebilirim.

pointpro teması hız skoru

PointPro wordpress blog teması, performans ve hız bakımından rakipleri ile kıyaslanamayacak seviyede! Az sayıda http isteği, düşük sayfa boyutu ve hızlı yüklenmesi ile hızlı bir bloga sahip olmak isteyenler için kaçırılmaması gereken temadır.

pointpro wordpress blog teması performans skoru

NewsToday Ücretsiz Wordpress Blog Temaları

newstoday ücretsiz wordpress blog teması

NewsToday blog teması, 6 farklı anasayfa seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Harika bir performansa sahip olan premium tema, 4 farklı demosu ile de her siteye uygun hale getirilebiliyor. Mythemeshop tarafından 77$ fiyatı ile satışa sunulan temayı en kısa sürede edinmeniz faydanıza olacaktır.

newstoday blog hız testi

Özellikle magazin blog teması arayan website sahipleri için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak gördüğümüz bu tema, responsive uyumlu olması sebebiyle her cihaza uygun bir çözünürlük sunuyor. Açılış hızı ve düşük http isteğinin yanı sıra kodlaması da gayet başarılı!

mythemeshop temaları hız testi

Digitalis Premium Wordpress Teması

digitalis ücretsiz premium wordpress teması

Digitalis blog teması, teknoloji blogları ve genel bloglar için güzel bir seçim olabilir. Performans testlerinde ahım şahım bir sonuç alamasak da tasarımı ile bizi etkilemeyi başardı. Mythemeshop fiyatı 59$ olan bu temanın ücretsiz halini edinmek hem sizin için hem de blogunuz için son derece faydalı olacaktır.

digitalis blog teması hız testi

Digitalis wordpress premium blog teması, e-commerce desteği ile e-ticaret siteleri için de elverişli bir performans sergilemektedir. Responsive uyumlu olması dışında SEO ve Adsense optimizasyonu sayesinde blogunuzdan gelir elde etmeniz oldukça kolaylaşacaktır.

wordpress blog teması performans

Report Blog ve Haber Teması

report blog ve haber teması

Report haber teması ile yüksek adsense kazançları elde etmeniz işten bile değil! Wordpress haber temaları veya magazin blogları tarafından kullanılabileceği gibi teknoloji blogları için de iş görebilir. Slider özelliği sayesinde şık bir görünüme kavuşan report teması, ziyaretçileriniz tarafından beğeni toplayacaktır.

report ücretsiz premium haber teması

Report blog teması, son yazılarınızı ve en çok okunan makalelerinizi göstermek konusunda epey iddialı görünüyo. Responsive uyumlu olan bu tema tüm cihazlar tarafından kolaylıkla görüntülenebilir olması ile dikkat çekiyor. SEO optimizasyonu da gayet iyi seviyede olduğundan dolayı Google üst sıralar artık hayal değil!

report wordpress blog teması

Tüm tema performansları GTMetrix ve Pingdom Tools ile ölçülmüştür.

Temalar her sitede aynı skorları vermeyebilir.

Elimizden geldiğince ücretsiz wordpress blog temalarını inceledik. Umarız siteniz adına güzel seçimler yapabilirsiniz. Temalar hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız. İyi bloglar.

Bizesorarsan.com

Bilgi paylaştıkça çoğalır

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Geri bildirim: Wordpress Tema Türkçeleştirme Nasıl Yapılır? | Bize Sorarsan
 2. Geri bildirim: Google Sesli Arama Optimizasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu