UDF Dosyası Açma Programı İndir Online UDF to PDF Android ve IPhone 2021

UDF dosyası açma programıyla UYAP’tan udf uzantılı belgeleri hem indirebilir hem de online olarak Android ve IPhone cihazlarda açabilirsiniz.

UYAP .UDF uzantılı dosyaları PDF ya da başkaca bir formata dönüştürmeden online olarak cihazlarınızda görüntülemek için makalemizin devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

UDF Dosyası Açma Nasıl Yapılır?

UYAP Vatandaş ekranının hayatımızı girmesi ile birlikte dava ve icra takiplerimize rahatlıkla sürdürebilir hale geldik. Tabii ki her yenilik başka bir soru işareti ile birlikte geliyor. Bu sorulardan biri de UYAP Vatandaş ekranından indirilen fakat görüntülenemeyen UDF uzantılı dosyaların nasıl açılacağı sorusuydu.

UDF dosyaları UYAP Döküman Editöründe oluşturulan ve farklı bir program aracılığıyla görüntülenemeyen dosya formatıdır. UDF dosyalarını açmak için bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza UYAP Döküman Editörü adli programı veya APK’yı indirmek yeterli olacaktır. Daha detaylı bir anlatım arıyorsanız yazımızın devamı tam da size göre!

UYAP Vatandaş UDF Dosyası Açma | Döküman Editörü

UDF uzantısı UYAP Döküman Editörünün desteklediği uzantı türüdür. UYAP Döküman Editörü ise; Mahkemelerimizin kullandığı Microsoft Office Word programına benzer bir döküman hazırlama programıdır.

Mahkemelerdeki tüm iş ve işlemlerin UYAP sistemi üzerinden yapıldığı dikkate alınarak UYAP vatandaş ekranındaki belgelere erişmek için de UDF uzantılı dosyaları nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekmiştir. 

UDF dosyası açma programı uyap döküman editörü
 • UYAP Vatandaş ekranındaki belgeleri açmak için kullanacağımız program UYAP Döküman Editörüdür.
 • UYAP Döküman Editörü programını kullanmak için bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda Java uygulaması yüklü olmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir erişim sağlayamazsınız.
 • İlk olarak UYAP.gov.tr adresine giderek işletim sistemimize uygun olan döküman editörü versiyonunu indiriyoruz. 
 • Toplam 58 MB’lık ZİP dosyasını açıyoruz.
 • UKI_V5.1.0.exe adlı dosyayı açıyoruz.
uyap döküman editörü yükleme sihirbazı

 • “İleri” butonuna tıklıyoruz.
uyap döküman editörü kelime işlemci yükleme klasörü
 • Yükleme klasörünü seçerken “C:/UYAP/Uyap Kelime İşlemci” ibaresini kontrol ediyoruz. Eğer farklı bir şekilde gözüküyor ise; gözat butonuna tıklayarak görseldeki gibi yükleme klasörünü seçiyoruz.
 • Yükleme ekranı geldiği anda “Yükle” butonuna basıyoruz.
döküman editörü yükleme udf dosyası açma

UYAP Döküman ve Şablon Editörünü bilgisayarımıza yükledikten sonra UYAP Vatandaş sisteminden indireceğiniz tüm belgeleri hata almadan görüntüleyebileceksiniz. Döküman Editörü “JRE Bulunamadı” veya “JRE Eksik” hataları veriyorsa JAVA programını bilgisayarınıza yüklemelisiniz. JAVA programını aktifleştirdikten sonra UYAP Döküman ve Şablon Editörü sorunsuz çalışacaktır.

UDF To PDF | UDF Dönüştürücü Online

UDF dosyalarını açmak için program indiremem, uğraşamam diyorsanız sizin için de bir yol var. Bu yol ise; UDF formatındaki dosyayı PDF formatına dönüştürmekten geçiyor.

udf to pdf udf açma

İnternet dünyasının en işe yarar sektörel siteler olan Online Convert siteleri sayesinde UDF dosyalarınızı saniyeler içerisinde programsız ve online olarak PDF veya başka bir formata dönüştürebilirsiniz. Sizlere bu konuda herhangi bir referans gösteremesek de kısa bir araştırma sonucunda bulacağınızdan eminiz.

Her ihtimale karşı UDF to PDF yöntemini kullanırken oluşabilecek belge hasarlarına önlem olarak UDF dosyanızı yedeklemenizi tavsiye ederiz. 

Telefonda UDF Dosyası Açma 

Bilgisayar kullanmıyor ve online convert yöntemini kullanmayacaksanız en yakın seçeneğiniz telefondan UDF dosyası açma APK’sı aramak olacaktır. Hem Android hem de IPhone cihazlar için UYAP Döküman Editörü adlı programı kullanarak .UDF uzantılı dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Android UDF Açma

E-Devlet sayesine dava dosyalarımıza ulaşmak için telefonumuzu elimize almamız yeterli oluyor. UYAP vatandaş ekranından indirdiğiniz belgelerinizi Android cihazınızda açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

uyap döküman editörü google play apk
 • Google Play Store’a giriş yapıyoruz. 
 • Arama çubuğuna “UYAP Döküman Editörü” yazarak karşımıza çıkan ilk seçeneğe tıklıyoruz.
 • Yükle butonuna tıklayarak Android cihazımıza döküman editörünü indiriyoruz. 
udf dosyası açma apk

Android cihazlarda UDF uzantılı dosyaları açmak için yapmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır. 

IPhone UDF Açma

IPhone cihazları için de aynı Android cihazlarda olduğu gibi varsayılan market olan App Store aracılığıyla UYAP Döküman Editörü programını indiriyor ve UDF uzantılı dosyaları açıyoruz. Apple Mac kullanıcısı iseniz UYAP.gov.tr adresine giderek Mac cihazınıza uygun versiyondaki UYAP Döküman Editörü programını indirebilir ve UYAP Vatandaş ekranından indirdiğiniz belgelerin kullanıma başlayabilirsiniz. 

UYAP Döküman Editörünü sevdiyseniz ve sürekli olarak kullanırım diyorsanız Zabıt Katibi olmayı düşünebilirsiniz. Zabıt Katipliği hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz Zabıt Katibi Ne İş Yapar? Maaşları Ne Kadar? Kimler Katip Olabilir? başlıklı yazımıza gözatarak zabıt katipliği hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Keyifli okumalar. 

“UDF Dosyası Açma Programı İndir Online UDF to PDF Android ve IPhone 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın