Whatsapp Çıkartma Yapma Uygulamaları 2021

Bizesorarsan.com olarak merak edilen whatsapp çıkartma yapma ve whatsapp sticker oluşturma hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Whatsapp uygulaması telefonların vazgeçilmezlerinden biri oldu. Whatsapp, ücretsiz oluşu ve hızlı iletişim kurulabilme özelliği sayesinde uygulama marketlerinde her zaman zirveye oynuyor. Whatsapp’ın avantajları tabii ki say say bitmez fakat bize sorarsanız en iyi özelliği minimum düzeyde internet harcaması yapmasıdır.

whatsapp sticker yapma uygulamaları

Hal böyle olunca toplumun neredeyse %80’i tarafından tercih edilen Whatsapp uygulaması yenilikleri ile rafa kaldırılmaktan kurtuluyor. Bu yeniliklerinden biri olan whatsapp çıkartma ve stickerları kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayarak başarılı bir çalışma olduğunu ispatladı.

Whatsapp Çıkartma Yapma Nedir?

Whatsapp stickerları hayatımıza öyle hızlı giriş yaptı ki; arkadaşlar arasında mesajdan çok çıkartma paylaşılıyor. Özellikle mizahi tavrı olan insanlar tarafından tercih edilen bu özellik, sıkıcı ve rutin hayatımıza ufak da olsa bir renk katıyor. Whatsapp stickerları bana hep resimli kitap okuyormuşum hissiyatı veriyor. Neymiş bu çıkartmalar derseniz; Whatsapp çıkartmaları PNG formatında düzenlenen resimlerden başka bir şey değil aslında. Resimlerin kesilerek arkaplansız şekilde gönderilmesinden ibaret.

Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır?

Ben bu işlerden pek anlamam diyenlerdenseniz korkmayın whatsapp sticker oluşturma sanıldığı kadar zor bir şey değil. Geliştirilen sticker yapma uygulamaları sayesinde fotoğraflarınızı dakikalar içerisinde stickera dönüştürebileceksiniz. Sizler için araştırarak en iyi whatsapp çıkartma yapma uygulamalarını derledik. Hem Google Play hem de kendi puanlamalarımızı yaparak karşılaştırmanıza imkan sağladık. Bu sayede kendinize en uygun olan sticker yapma uygulamasını seçebileceksiniz.

whatsapp çıkartma yapma

Whatsapp Çıkartma Yapma Uygulamaları

IOS için herhangi bir araştırmada bulunmadığımızı üzülerek belirtmek isteriz fakat android kullanıcıları için binlerce çıkartma uygulaması arasından en kullanışlı olanları derleyerek memnuz kalacağınız bir liste oluşturduk.

Çıkartma Makinesi

Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan bu uygulama listemizin ilk sırasında yer alıyor. Yerli teknoloji ve yazılımlara destek amacıyla çıkartma makinesi uygulamasını en başa taşımak istedik. Çıkartma makinesi uygulaması sayesinde çok kısa bir sürede whatsapp çıkartmanızı oluşturarak arkadaşlarınız ile sohbetlerinizde kullanabilirsiniz. (Not: Çıkartmaları kendinizin yaptığını söylemeyin. “Bana da yapsana” diyenlerin ardı arkası gelmiyor)

OlumluOlumsuz
Türk geliştiriciler
tarafından tasarlandı
Arayüz kullanımı zayıf
Türkçe dil desteğiOtomatik kesici özelliği yok
Kolay çıkartma oluşturmaReklamlı
Manuel, daire ve kare kesiciKullanıcı yönlendirmesi yok
Sticker paketleri saklama
whatsapp çıkartma yapma

Bizesorarsan.com Puanı: 6/10 Play Store Puanı: 4,5

StickerTR

Yine türk geliştiriciler tarafından uygulama mağazalarında üst sıralara çıkmış bir uygulama ile karşınızdayız. Türk kökenli çıkartma yapma uygulamalarını en başlara çekerek biraz torpil yaptığımız doğrudur fakat yabancı menşeili uygulamalar ile karşılaştırdığımızda aradaki fark hissedilebiliyor.

Çıkartma yapmak isteyen kullanıcılar tarafından en çok aranan özellik olan otomatik kesici özelliği bu programda da maalesef mevcut değil. Programla ilgili takdir ettiğim bir hususa da değinmeden edemeyeceğim; diğer uygulamalara ek olarak sticker sosyal medyası var diyebiliriz. Sticker oluşturanların bu sosyal ağda stickerlarını paylaşmasına izin verilmesi sayesinde aradığınız çıkartmayı saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.

OlumluOlumsuz
Yuvarlak ve dikdörtgen kırpmaZor kullanım
Göze hitap eden arayüzÜyelik mecburiyeti
Binlerce sticker paketiÜcretli sticker ve özellikler
Sticker paylaşabilme özelliğiOtomatik kesici mevcut değil
Çok sayıda reklam
whatsapp çıkartma yapma

Bizesorarsan.com Puanı: 7/10 Play Store Puanı: 4,5

Sticker Make For Whatsapp

Yavaş yavaş kalite vitesimizi artırarak yabancı uygulamalara geçiş yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu uygulamalardan biri olan Sticker Make For Whatsapp’da en beğendiğim özellik tartışmasız reklamsız olması diyebilirim. Kullanıcısını reklamlara boğmayan hatta hiçbir dış faktör ile karşılaştırmayan uygulama basit arayüzü ile de dikkat çekiyor. Reklamsız olmasına rağmen aktif bir kullanıcı iseniz premium teklifleri hoşunuza gitmeyebilir. Gülü seven dikenine katlanır mantığında ilerleyerek  bu olumsuzluğu göz ardı ediyoruz.

OlumluOlumsuz
Kolay kullanımPremium teklifler
Otomatik ve manuel kesiciYetersiz kesici çeşitleri
Arkaplan silici
Reklamsız
whatsapp çıkartma yapma

Bizesorarsan.com Puanı: 7,5/10 Play Store Puanı: 4,5

Wemoji

Tam bir profesyonel işi olan Wemoji uygulaması şık arayüzü ile kullanıcılardan ilk bakışta tam puan alıyor. Çıkartma yapmayı bilmeyenler için adım adım yönlendirme yapması da yeni başlayanlar için sticker yapmayı epey kolaylaştırıyor. Kullanıcıların çıkartma yapma uygulamalarından en büyük beklentisi olan otomatik kesici özelliği maalesef bu uygulamada da mevcut değil. Bu olumsuzluğu yazı ekleme, emoji kullanma, stickera fotoğraf ekleme gibi özelliklere nötrlediğini düşünüyorum. Tabii ki son karar sizin fakat kesinlikle makalemizi sonuna kadar okumadan kararınızı vermeyin.

OlumluOlumsuz
Şık arayüzOtomatik kesici özelliği yok
Kullanıcı dostu
Stickerlara efekt, fotoğraf
ve emoji ekleyebilme özelliği
Reklamsız
Yeni başlayanlar için yönlendirme
whatsapp çıkartma yapma

Bizesorarsan.com Puanı: 7,7/10 Play Store Puanı: 4,6

Sticker.ly

Diğer uygulamalarda bulunan eksik özelliklerin hepsine sahip olan sticker.ly programı, bu sektörün zirvesinde olmayı hak ettiği konusunda bizi ikna etti. “Siz hepiniz, ben tek” esprisini motto olarak kullanmalarında bizce hiç sakınca yok çünkü gerçekten binlerce çıkartma yapma uygulaması arasında tüm özelliklere sahip olan tek uygulama olma özelliğini taşıyor. Otomatik kesici ve çıkartmalarınızı paylaşabilme özelliği sayesinde size muhteşem bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Çok uygulama inceledik fakat hiçbirinin sticker.ly uygulaması kadar kaliteli olmadığını gözlemledik.

OlumluOlumsuz
Otomatik kesiciOlumsuz bir şey bulamadık 🙂
Reklamsız
Profesyonel arayüz
Çıkartma paylaşabilme&indirebilme
Emoji, yazı veya fotoğraf ekleyebilme
whatsapp çıkartma yapma

Bizesorarsan.com Puanı: 7,7/10 Play Store Puanı: 4,6

Play Store’un altını üstüne getirerek sizin için derlediğimiz whatsapp çıkartma yapma uygulamaları bunlar ile sınırlı kaldı. Aklınıza takılan soru ve görüşleriniz varsa yorum kısmını kullanmanız bizi sevindirecektir. Yazımızı faydalı bulduysanız Sosyal Medya kategorimize göz atarak daha fazla makaleye erişebilirsiniz.

Yorum yapın