Whatsapp Herkesten Silme Süresi | Silinen Mesajları Görme 2021

Whatsapp herkesten silme özelliği nasıl yapılır, herkesten silme süresi kaç dakikadır, herkesten sil özelliğini kapatma, herkesten silinen mesajları görme ve geri getirme hakkında bilgilendirici bir yazı hazırladık.

Android ve IOS dünyası başta olmak üzere tüm platformlarda hakimiyet kuran Whatsapp sayesinde “Alo dese yeter” sözü tarihe karıştı. Telefonların arama özelliğinden sonra en çok kullanılan uygulaması olan Whatsapp, Play Store ve App Store marketlerinde zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Ücretsiz mesajlaşma ve arama dışında kaliteli bir görüntülü arama deneyimi de yaşatan uygulama, herkesten silme özelliği ile de rakipleri ile aradaki farkı açmaya devam ediyor. Her ne kadar ülkemizde ve dünyada Telegram uygulaması popüler bir hal almış olsa da Whatsapp her konuda öne çıkıyor.

Whatsapp Herkesten Silme Nasıl Yapılır?

whatsapp herkesten silme özelliği

Whatsapp herkesten silme özelliği sayesinde yanlışlıkla atılan mesaj veya fotoğrafları mesajlaştığınız kişiler görmeden silebilirsiniz. Gayet basit bir işlem olan bu özellik, yanlışlıkla attığınız mesajlar ile sınırlı kalmamak ile birlikte geçmiş sohbetlerinizin de karşı taraftan silinmesine olanak sağlar. Android ve IOS cihazlarda saniyeler içerisinde karşı taraf görmeden mesajınızı silebilirsiniz.

  • Mesajlaştığınız kişi ile olan sohbeti açın.
  • Silmek istediğiniz mesajın üzerine dokunup basılı tutun.
  • Çöp (Silme) simgesine tıklayın.
  • Herkesten Sil butonuna tıklayın.

Bu işlemleri tamamladığınız zaman hem siz hem de karşı tarafta ‘Bu mesaj silindi’ ibaresi yer alacaktır.

Whatsapp Herkesten Silme Süresi Kaç Dakika?

Herkesten silme özelliği ne yazık ki bazı sürelere tabi tutuluyor. Android ve IOS cihazlarda 7 dakika ile sınırlı olan bu herkesten silme süresi, yakın zamanda yapılan değişiklik ile 1 saat 9 dakikaya yükseltildi.

Özellikle yanlış atılan mesajları silmek için son derece yeterli bir süre olduğunu düşünüyoruz. Whatsapp herkesten silme süresi içerisinde mesajınızı silerseniz ne siz ne de karşı taraf herhangi bir şekilde erişim sağlayamayacaktır.

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajları Görme IOS ve Android

whatsapp silinen mesajları görme

Whatsapp herkesten silinen mesajınız mı var? Merak etmeyin onun da çözümünü bulduk. Birkaç uygulama aracılığıyla Android ve IOS cihazlarınızda silinen whatsapp mesajlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulamalar hangileridir derseniz;

  • Notification History Log
  • Deleted Whats Message
  • What’s Removed Plus
  • What’s Delete
  • Restory

Belirtmiş olduğumuz uygulamaları Android cihazınıza indirerek Whatsapp silinen mesajları görebilirsiniz. Android platformunda gayet basit yöntemler ile mesajları görebilmenize rağmen IOS kullanıcıları için aynı durum geçerli değil. Apple şirketinin IOS işletim sistemini korumaya yönelik güvenlik tedbirleri nedeni ile herkesten silinen mesajları görme IOS platformunda çalıştırılamıyor.

Herkesten Silinen Mesajları Geri Getirme

Hepimizin başına gelen talihsiz bir olay olduğunu biliyoruz fakat bazen yanlışlıkla mesajları veya fotoğrafları silebiliyoruz. Peki bu gibi durumlarda herkesten silinen mesajları geri getirmek mümkün müdür?

Maalesef herkesten silinen mesajları geri getirmek gibi bir yöntem mevcut olmamak ile birlikte bir üst başlıkta belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak herkesten silinen mesajları veya fotoğrafları bir nevi geri getirebilirsiniz.

Herkesten Sil Özelliğini Kapatma

Whatsapp uygulaması içerisinde bulunan özelliklerden en babacanı olan herkesten silme özelliği maalesef kapatılamıyor. Default olarak edinilen bu özelliği Whatsapp üzerinde kullanmak istemiyorsak ilk 1 saat mesaj silmeye yeltenmememiz yararımıza olacaktır.

Whatsapp hakkında merak ettiğiniz daha fazla içerik mevcut ise lütfen yorumlarda belirtiniz. Bize sorun yardımcı olalım!

“Whatsapp Herkesten Silme Süresi | Silinen Mesajları Görme 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın